آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

انتخاب بهترین نمونه دیزاین آموزش آنلاین با eight نکته (۲)

انتخاب بهترین نمونه دیزاین آموزش آنلاین با eight نکته (۲)

توجه به نظرها سایرین درمقایسه با کارتان می تواند شما را در رسیدن به موفقیت جلو بیندازد. بیاد داشته باشید که هر مجموعه فکری خاص دارد و این امر دلیل می شود تا نکاتی که از دیده شما پنهان مانده را کشف کنید…

وقتی که وقت خود را صرف بررسی نظرها مخاطبان و اطرافیان خود می کنید در گوشه ذهنتان منابع در معرض را مرور کنید. نبود هر یک از مواد ابتدایی، امکان دارد جایی از کار شما را با سخت مواجه سازد.

 

 

در قسمت قبل به این نکته اشاره کردیم که در ابتدای راه می بایست شناخت کاملی از خود داشته باشید و اهداف آموزشی خود را تحت نام نقطه مرجع قرار دهید تا قادر باشید در مسیر صحیح گام بردارید و اهداف تعیین شده خود دست یابید. پیشتر با ما همراه باشید.

 

three) همه جوانب نمونه دیزاین آموزشی را ارزیابی کنید.

مدلی که برای آموزش خود انتخاب می کنید فرآیندهای ویژه خود را دارد و نیازمند ایدئولوژی و استدلال های رفتاری ویژه ای است. امکان دارد نمونه انتخابی شما حاوی رویکردی جامع باشد با اینحال مدلی دیگر بر روی نظریه های رفتارگرایانه تمرکز داشته باشد. به علاوه از طرف دیگر امکان دارد در یک نمونه برای پیشرفت مصرف کنندگان تعامل بیشتر و جزیی گرایی در مسیر پیش روی قرار گیرد با این وجود در طرف مقابل و در مدلی دیگر یک دید کلی عرضه شود. به همین خاطر مهم است تا نمونه خود را جزء به جزء مورد بررسی قرار داده و ارزیابی ها در زمینه چگونگی کاردکرد نمونه را تجمیع کنید تا قادر باشید تصمیم گیری را با دیدی بازتر انجام دهید. بیاد داشته باشید که برای اینکه قادر باشید در کار خود خلاقیت داشته باشید قادر اید عنصر های مختلف نمونه ها را استفاده کرده و آن ها را با یکدیگر ترکیب کنید. خاص بودن دوره و پیاده سازی آن براساس ایدئولوژی های ویژه می تواند مردم بیشتری را به سوی نمونه شما جذب کند. 

 

four) به بازخوردها از سمت تیم آموزشی تان توجه کنید

با استناد به مدلی که برای دوره آموزش آنلاین خود انتخاب می کنید، تیم شما نمونه سازی های مرتبط را در نظر می گیرد و محتوا را متناسب با آن عرضه می کند. از این جهت مردم تیم نقش راهنما را داشته و تاثیر مستقیم و به سزایی در طول دوره بر دیزاین شما خواهند داشت با این وجود این مسئله از نو تاکیدی بر نکته اول است که تنها علایق و نظرها شخصی خود را در نظر نگیرید و تنها بر شناخت شخصی خود متمرکز نشوید. دریافت بازخوردها از سمت دوستان می تواند دیدی تازه برای شما بهمراه داشته باشد. 

 

 

تحت نام مثال امکان دارد مدلی در نظر شما برای دوره بعدی فرضیه آل باشد با اینحال بسیاری از نکات با این اوصاف نادیده گرفته شده باشد. در هر تیمی نقاط قوت و ضعفی می باشد حال اگر شما تحت نام مدیر تیم بر تمامی مهارت ها و قابلیت های عضو های تیم تسلط داشته باشید و از آنها استفاده کنید مطمئنا بهترین نمونه که در زمینه کاری شما کارآمد باشد را انتخاب خواهید کرد. 

 

۵) نیازها، انتظارات و ترجیحات دانشجویان آنلاین خود را مد نظر قرار دهید.

غیر از توجه به نیازهای تیم آموزشی، نیازهای مخاطبان را نیز در نظر بگیرید. برای این مهم کفایت می کند عرصه کاری مردم را مدنظر قرار دهید و از محل کار مردم دیدن کنید تا قادر باشید تخمین زده ابتدایی را تخمین بزنید. در بیشتر مواقع این پرسش را از خود بپرسید که آیا نمونه دیزاین شده از جانب شما با قابلیت ها، صفات، ذهنیت و توانایی مخاطبانتان همراه است؟ آیا قادر اید پاسخگویی خوب به نیاز تعداد فراوانی از مردم باشد. واضح کردن یک مجموعه ملاحظات در دیزاین آموزشی حائز ارزش بوده و باید عرصه ذهنی یادگیرندگان را در نظر گرفت. 

 

۶) به منظور پیشبرد کار، منابع خود را تجمیع کنید.

هر نمونه انتخابی از جانب شما به یک مجموعه منابع و فعالیت های آموزشی ویژه نیاز دارد. حال پرسش اینجاست که آیا برای یکپارچه سازی نمونه آموزشی تمام مواد ابتدایی در معرض است؟ نبود هر یک از تکنولوژی های لازم باعث خواهد شد تا اصول اساسی در برپایی دوره رعایت نشود. تحت نام مثال امکان دارد یکی از بهترین نمونه های آموزشی مرتبط به کمپانی Adobe را مورد بهره برداری قرار دهید با اینحال اگر پهنای باند لازم برای ارسال فیلم با کیفیت بر روی برد آموزشی خود نداشته باشید، مطمئنا این نمونه آموزشی مورد بهره برداری شما نخواهد بود! تمام محتوای ابتدایی را تجمیع کرده و مطمئن شوید که محتوا با عناوین پایه در معرض شما باشند. 

 

عدم وجود هر یک از تکنولوژی های لازم باعث خواهد شد تا اصول اساسی در برپایی دوره رعایت نشود. تحت نام مثال امکان دارد یکی از بهترین نمونه های آموزشی مرتبط به کمپانی Adobe را مورد بهره برداری قرار دهید با اینحال اگر پهنای باند لازم برای ارسال فیلم با کیفیت بر روی برد آموزشی خود نداشته باشید، مطمئنا این نمونه آموزشی مورد بهره برداری شما نخواهد بود!

با این وجود ابتدا نگاهی به داشته های خود بیندازید و پس از آن اقدام به انتخاب یک نمونه آموزشی کنید چرا که اگر مدلی سنگین با کیفیتی بالا انتخاب کنید و نتوانید به عرضه خدمات مطلوب هزینه کنید، اعتبار شما پایین پرسش خواهد رفت. ممکن است فکر کنید که نواقص نمونه آموزشی شما در طول دوره با امکاناتی که به آن اضافه می کنید رفع شود با اینحال بیاد داشته باشید که نخستین گام در موفقیت سنجیدن نکات ابتدایی در انتخاب است و قادر اید پیشتر با اضافه کردن محتوای تازه تر، پیشرفتی سریع تر برای مصرف کنندگان خود در نظر بگیرید.

 


 
منابع :
 eight Suggestions To Select The Greatest Tutorial Design Mannequin For Your Subsequent eLearning Course” CHRISTOPHER PAPPAS”

www. elearningindustry.com

Tutorial Design Fashions

 

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه : سیدخاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی