آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

انتخاب بهترین نمونه دیزاین آموزش آنلاین با eight نکته (۱)

انتخاب بهترین نمونه دیزاین آموزش آنلاین با eight نکته (۱)

در انتخاب یک نمونه دیزاین آموزش آنلاین صرفا بر اعتقادات، نظریات و تجربه های خود اکتفا نکنید و همراه با آن نظرها تیم آموزشی و مخاطبان خود را نیز مقرر کرده و درمقایسه با یک نمونه ویژه تعصب بیجا نداشته باشید…

بیاد داشته باشید که هدف از پیاده سازی نمونه آموزشی، رسیدن به اهداف شما و پیشرفت مصرف کنندگان خواهد بود. مقاله عرضه شده نوشته Christopher Pappas در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۱۶ است.

 

 

خلاقیت و آموزش هر دو در قلب آموزش جای دارند. هر ساله شیوه ها و متدهای تازه ای ظهور کرده و روانه مارکت می شوند و همین مسئله دلیل شده تا انتخاب یک نمونه خوب برای دیزاین و اجرا یک دوره آموزشی تحت نام یک مساله مطرح شود. در این نوشتار تصمیم گرفته ایم تا با بیان eight نکته در انتخاب بهترین نمونه به شما کمک کنیم تا قادر باشید از میان تکنولوژی های تازه شیوه و مدلی فرضیه آل برای دیزاین نمونه آموزشی آنلاین خود برگزینید.

 

به چه نحو می توان بهترین انتخاب را داشت؟

نمونه های دیزاین آموزشی تحت نام چارچوبی برای دوره آموزشی شما مقرر کرده شده و مورد بهره برداری قرار می گیرند. تمامی انتخاب های شما می بایست در شکل این چارچوب باشد و براساس آن ارزیابی از دانشجویان خود را به رفتار آورده تا قادر باشید میزان سطح روابط متقابل در کلاس را ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید.

بیاد داشته باشید که تمامی این ارزیابی ها وابسته به نرم افزار انتخابی شما بوده  و با استناد به آن قادر اید فعالیت ها و روابط شکل گرفته در طول دوره را تحت نظر داشته باشید. بدین جهت ضروری است تا برای انتخاب نمونه خوب وقت کافی را صرف کرده و بررسی ها ضروری را به رفتار آورید و انتخابی داشته باشید که با استراتژی های آموزشی شما همراه باشد. عدم توجه به هر یک از این نکات می تواند شما را مجبور به تغییر نرم افزار و چارچوب در نیمه راه نماید که به معنای شروع کار از ابتدا است که خود لحظه و هزینه بالایی خواهد داشت. به همین خاطر تصمیم گرفته ایم eight راهنمایی ارزشمند برای انتخاب بهترین نمونه آموزشی به شما عرضه دهیم تا قادر باشید از ابتدا انتخابی خوب داشته و دیزاین را با این شرایط انجام داده و بالاخره به یک دوره خوب و مفید برسید. 

 

۱. به خودتان نگاهی دقیق داشته باشید.

فرض کنید لیستی طولانی از نمونه های آموزشی رو به روی خود دارید. حال نخستین سوالی که به خاطر می رسد این است که با چه مبنایی قصد دارید نمونه خود را انتخاب کنید؟ دلیل شما برای انتخاب این نمونه چیست؟ بر چه بنیادی یک آیتم را از دوره آموزشی خود حذف و دیگری را اضافه می کنید؟ با خود صادق باشید. در اکثر اوقات قادریم بگوییم که انتخاب مردم بر پایه اعتقادات، نظرها و تجارب شخصی خودشان تصمیم می گیرند.

 

تجربه به شما قدرت می دهد با اینحال گاهی اوقات شناخت و تجربه بر علیه ما کار می کند، خصوصا وقتی که بر روی مدلی ویژه و یا نظریه ای تعصب داریم و این خود تحت نام یک مانع تلقی خواهد شد چرا که تعصب از انجام بررسی ها گسترده جلوگیری خواهد نمود و دلیل می شود تا نمونه به روش بی طرف مورد بررسی قرار نگیرد!

در انتخاب یک هدف، تجارب نقش حیاتی دارند و بسیاری بر این نظر اند که تجربه باعث دست یافتن به یک دیزاین فرضیه آل می شود، تحت نام مثال امکان دارد شما از مدلی در قبلی استفاده کرده باشید و در آن نکاتی رعایت نشده باشد و یا وجود نکته ای در دوره حائز ارزش بوده با این وجود در دوره قبلی کمبود آن حس شده باشد و یا … همگی این تجارب می توانند تحت نام قدرتی به منظور انتخاب روش صحیح باشد.

 

 

ولی باید گفت توجه داشته باشید که گاهی اوقات این شناخت و تجربه بر علیه ما کار خواهد نمود خصوصا وقتی که بر روی نظریه ای تعصب داریم و این خود تحت نام یک مانع تلقی خواهد شد چرا که تعصب از انجام بررسی ها گسترده جلوگیری خواهد نمود و دلیل می شود تا نمونه به روش بی طرف مورد بررسی قرار نگیرد! خوب است نگاه دقیق و عمیق برروی تفکر خود داشته باشید تا مشاهده نمائید آیا شناخت شما کامل و جامع است. تعصب خود را کنار قرار داده و نمونه های بیشتری را مورد بررسی قرار دهید. 

 

۲. از اهداف آموزشی خود تحت نام نقطه مرجع استفاده کنید. 

هدف شما از به کارگیری نمونه های دیزاین آموزشی، رسیدن به اهداف آموزشی است. به بیانی برای آن که قادر باشید به اهداف خود جامه رفتار بپوشانید راهی به جز دیزاین نمونه آموزشی نخواهید داشت. بدین جهت نخستین قدم، تعریف اهداف از قبل به روش واضح و روشن است تا قادر باشید از آن ها تحت نام راهنما در طول مسیر استفاده کنید. تعیین اهداف به شما این امکان را می دهد تا نمونه خود را انتخاب و اصول و خصوصیت های مورد انتظار را بر روی آن پیاده سازی کنید. اگر از این قسمت کار ضروری گذر کنید مطمئن باشید که باید به سوی عقب برگشته و تمامی مراحل را مجدد شروع کنید چرا که امکان دارد نمونه دیزاین شده نتواند پاسخگوی نیاز دانشجویان باشد.

منابع :

eight Suggestions To Select The Greatest Educational Design Mannequin For Your Subsequent eLearning Course” CHRISTOPHER PAPPAS”

www. elearningindustry.com

Educational Design Fashions

 

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سیدخاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی