آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

تجربه ای متفاوت با کدنویسی آنلاین پروژه ها

کدنویسی آنلاین برنامه ها

سلام به همه دوستان عزیزم در مدرسه مجازی ایرانیان ،

در این مقاله قصد دارم در باب ابزاری بسیار بسیار حرفه ای و خوب در عرصه نگارش کدها به روش بطور کلی آنلاین و بی توجه به نرم افزار صحبت کنم که میدونم بسیار مورد بهره برداری قرار میگیره . عملا با بهره برداری از این ابزار شما میتونید عنوان این مقاله که تجربه ای دارای اختلاف با کدنویسی آنلاین برنامه ها هست رو به سادگی محقق کنین ! برای اینکه از چگونگی این ابزار مطلع بشید با من همراه باشید ?

گاهی اوقا ممکن است برای شما هم پیش اومده باشه که خیلی سریع نیاز به ادیت و یا نوشتن یک سری کد دارید و نرم افزارهایی مانند Dreamweaver و یا notepad++ دراختیار شما نیست با این وجود میدونم که note pad ویندوز در بیشتر مواقع در دست هست با این وجود مطمئنم با هم هم نظر هستید که هیچ وقت ابزار مناسبی برای کدنویسی نبوده و نیست .

در این موقع نیاز به یک ابزار آنلاین همه فن حریف که بتونه همه نیازهای ما رو از جهت نوشتن کد های HTML و CSS و حتی JS ممکن کنه احساس میشه و اگر بدونید ابزار آنلاین liveweave همه این قابلیت ها و خیلی قابلیت ها دیگه رو در دست شما قرار میده در استفاده ازش شک نمیکنید . پیشتر به معرفی بخش های مختلف liveweave می پردازیم .

ابزار آنلاین liveweave چیست ؟

این ابزار ( liveweave.com ) که به روش مجازی قابلیت ها بسیار فراوانی رو در دست شما قرار میده و شما میتونید با تعریف یک برنامه و شروع به کدنویسی HTML , CSS و JS ، نتیجه نهایی رو در همان صفحه مشاهده نمائید که چیزی شبیه به به نرم افزار Dreamweaver هست . جهت بهره برداری از این قابلیت ها می بایست به تارنما liveweave.com مراجعه کنید . در صفحه ابتدایی شما یک workspace 4 بخشی رو مشاهده میکنید . بخش اول HTML 5 و بخش دوم CSS 3 بخش سوم JavaScript و بخش نهایی نمایش نتیجه کدهای نوشته شده به روش Live . در عکس پایین میتونید شمای کلی این خدمات رو مشاهده نمائید :

اگر به عکس ها بابا و کوشه سمت راست تصویر بنگرید ۴ گزینه رنگی موجود هست . این ۴ گزینه توانایی تغییر چیدمان و حالت نمایش ۴ بخشی که در بالا شرح دادم رو برای شما ممکن میکنه . همینطور با گزینه Dark Theme در بالای سایت سمت راست ، توانایی این رو هم دارید که در صفحه روشن یا تیره کدنویسی کنید به علاوه از طرف دیگر میتونید نمایش زنده یا Live Mode رو هم اکتیو یا غیر اکتیو کنید که نتایج کد ها همزمان در کادر چهارم نمایش داده نشود .

در liveweave چه قابلیت ها دیگری داریم ؟

قابلیت ها فراوان که این قابلیت ها همه در منوی بالایی سایت قرار گرفته اند . پیشتر پیرامون این قابلیت ها شرح خواهیم داد :

منوی Tools

در این منو در گزینه اول که Template هست شما میتونید کدهای پیش فرض و ابتدایی رو از نو لود کنید در حقیقت برنامه شما از ابتدا شروع میشه . در گزینه بعدی که Color & Palette Lab هست شما به یک صفحه دیگری منتقل میشید و در اونجا این توانایی رو دارید که رنگ های متفاوتی رو انتخاب کنید ، رنگ های تازه ای بسازید و یک پالت بسیار خوب رنگی با یک عالمه رنگ پیش فرض در معرض داشته باشید .

در گزینه بعدی یعنی Download این توانایی رو دارید که برنامه خودتون رو به روش فایل HTML و یا Zip که شامل همه فایل ها یعنی HTML , CSS , JS میشه دانلود کنید .

در گزینه بعدی یعنی Generator و در گزینه پایین سری اول Generate LOREM IPSUM text at cursor location میتونید با قرار دادن موس در هر نقطه از کدهاتون و انتخاب این گزینه یک متن پیش فرض یا همان لورم ایپسوم مشهور رو فراخوانی کنین . در گزینه پایین سری بعدی یعنی CSS3 Code Generator همونظور که از اسمش مشخصه و شما رو به یک صفحه دیگر منتقل میکنه میتونید کلی قابلیت ها ویژه و جالب مانند Radius and Box Shadow و Text Shadow و Transforms و Columns و Gradient Background و  Border and Outline و Background رو در دست داشته باشید .

منوی Library

در این منو شما میتونید کلی JS های منتخب و پر کاربری رو تنها با ۱ کلیک به فایلتون اضافه کنید . این JS ها به شرح پایین هستند :

lib

امکان مدیرتی برنامه به روش تکی یا گروهی

در همان منوی بالا گزینه ای با اسم Team UP قرار دارد . با کلیک بر روی این گزینه یک ابزار تازه در سمت راست پایین صفحه پدیدار خواهد شد . در این ابزار شما میتونید با گرفتن لینک مختص برنامه و انتشار از نو اون بین مردم گروهتون ، مردم مختلف دسترسی به این برنامه داشته باشند و هر فرد با مشخصات خودش کدها رو ادیت و نگارش کنه .

Liveweave-user

همونطور که در عکس بالا میبینید ، شما امکان این رو هم دارید که با مردم مختلف گروهتون در این برنامه به چت کردن متنی هزینه کنید و یا فایل های صوتی مختلف رو با مردم گروهتون به اشتراک بگذارید . فکر میکنم این همه توانایی ارزش یک مرتبه  بهره برداری از این سرویسجذاب و کاربردی رو داره . نکته جالبتر اینجاست که امکان عضویت در این سیستم رایگان هست و شما میتونید با عضویت در سیستم برنامه های مختلف رو به روش همزمان پیش ببرید و مدیریت کنید .

هر نظری در باب این ابزار آنلاین داشتید خوشحال میشیم از روش بخش دیدگاه ها با من و دیگر مخاطبین به اشتراک بگذارید .

اگر این آموزش برای شما مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید

لینک منبع