آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

حسگری برای هوشمند کردن خانه

حسگری برای هوشمند کردن خانه

مبدل وسایل زندگی به ابزارک های هوشمند در تماس با هم و هوشمندسازی خانه یکی از فرایندهای پیچیده و دست و پاگیر است که با یک سنسور جدید، کاری راحت خواهد شد.

به نوشته گروه علم وفناوری آنا به  نقل از Wired، خانه های آتی محلی برای تجمع ابزارک های هوشمند هستند که از روش شبکه جهانی وب با یکدیگر و با شما در تماس خواهند بود و کارهای خانه را با توجه به دستورات و زمانبندی خوب انجام می دهند با اینحال رسیدن به این نقطه، کاری ساده نیست. باید تمام لوازم خانه تجهیز به کنترل کننده های هوشمند و مرتبط با شبکه جهانی وب شوند و با یکدیگر در تماس قرار گیرند و در شبکه خانگی هم عرضه و شناخته شوند.

در کنفرانس «تعامل انسان و ماشین» که به همت نکسوس برگزار شد، از یک هاب تازه معرفی شد که با اتصال به یک USB ساده روی دیوار خانه می تواند سیگنال های موجود در اتاق را بررسی و فورا برای عرضه و ورود ابزار های موجود به شبکه خانگی اقدام کند.

این سنسور توانایی مبدل ابزار های قدیمی به بخشی از شبکه خانه را دارد و این امکان را به مهندسان می دهد که تنها با یک  بار روشن کردن آن، تمامی معلومات ضروری برای یکپارچه سازی لباسشویی تا نظافتچی توالت اتاق خواب را به شبکه خانه هوشمند به دست بیاورند. اصلی ترین دستاورد این سنسور تازه این است که وقتی کنترلگر الکترونیکی هوشمند روی وسایل قدیمی خانه نصب می شود، به سادگی آنها را با هویت جدید شان وارد شبکه می کند.

مترجم: محمدرضا احمدی نیا

منبع: خبرگزاری آنا

بخش پژوهش های دانش آموزی آن رد، تنظیم: نسرین صادقی