آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

دانسته هایی از اینترت اشیا

دانسته هایی از اینترت اشیا

این ایام کمپانی‌های بزرگ جهان تکنولوژی هر یک در نظر دارند، سیستم‌عامل ویژه شبکه جهانی وب اشیا خود را دیزاین کرده و آن‌را مورد بهره برداری قرار دهند.

 

 

 مایکروسافت به همراه ویندوز ۱۰ ویژه شبکه جهانی وب اشیا،

 گوگل به همراه سیستم‌عامل Brillo،

 بوش به همراه شبکه کلاود مخصوص خودش و … 

پیرامون همین موضوع سامسونگ نیز مطرح کرده است تا یک ماه آتی سیستم‌عامل شبکه جهانی وب اشیا خود را ارائه خواهد نمود. 

این‌گونه به ذهن خطور میکند که کمپانی‌های بزرگ اکنون ترجیح می‌دهند به جای کار روی سیستم‌عامل‌های دسکتاپ تمرکز خود را روی سیستم‌عامل‌های ویژه شبکه جهانی وب اشیا قرار دهند. 

مفهومی که میلیاردها دلار سود در آن نهفته است.

هرچه جهان تکنولوژی رو به جلو حرکت می‌کند، به میزان مشابه نشانه‌های متعددی از حضور شبکه جهانی وب اشیا در صحنه‌های مختلف را مشاهده می‌کنیم.

 اشیا هوشمندی که این ایام در گوشه و کنار هر خانه‌ای مشاهده می‌شوند. کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی در رقابت شدیدی با یکدیگر قرار دارند، 

به دلیل این‌که آن‌ها بر این باور هستند که موج بعدی سود و سرمایه که به همراه خرید خریداران بوجود می‌آید، در باب شبکه جهانی وب اشیا و ابزار‌های وصل قرار خواهد داشت. سامسونگ در کنفرانس CES امسال از یک یخچال فریزر هوشمند پرده گشود.

با اینحال این کمپانی اخیرا مطرح کرده است که تصمیم گرفته است سیستم‌عامل خاصی برای ابزار‌های هوشمند ارائه کند. آن‌گونه که سامسونگ مطرح کرده است، در ماه آتی میلادی در کنفرانس پیشرفت‌دهندگان سامسونگ که در سانفرانسیسکو برگزار خواهد شد از سیستم‌عامل تازه خود معرفی خواهد نمود.

سامسونگ اطلاع فراوانی پیرامون سیستم‌عامل خود پخش نکرده است، به‌طوری که حتی اسم سیستم‌عامل خود را نیز مطرح نکرده است، این کمپانی تنها به این مسئله اشاره داشته است که سیستم‌عامل شبکه جهانی وب اشیا این کمپانی یک سیستم‌عامل منبع باز خواهد بود که از کارایی بالایی دارا است. این سیستم‌عامل منبع‌ باز به ابزار‌ها کمک خواهد نمود در سریع‌ترین لحظه ممکن وظایف ساده را انجام دهند، بدون آن‌که الزامی به دخالت انسانی در این عرصه وجود داشته باشد.

به‌طور مثال این سیستم‌عامل این توانایی را خواهد داشت تا در لحظه نزدیک شدن شخصی به خانه‌اش درب خانه را باز کرده و چراغ‌ها را برای ایشان روشن سازد. سامسونگ در این تماس گفته است: «یک سیستم‌عامل منبع باز بلادرنگ ویژه شبکه جهانی وب اشیا که از طیف وسیعی از خصوصیت‌ها خدمات رسانی کرده و مدیریت آن به سادگی ممکن بوده و به شیوه بطور کلی مؤثری از ابزار‌ها استفاده خواهد نمود را در دست مصرف کنندگان قرار خواهد داد.» 

این نرم‌افزارها در آتی‌ای نزدیک روی انواع مختلف وسایل خانه از قبیل یخچال، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی قرار خواهند گرفت.

 
بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد