آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

دلیل ارزش تگ ها و هدرها در سئو سایت چیست؟

دلیل ارزش تگ ها و هدرها در سئو سایت چیست؟

وقتی فرصت به ارتقاء کارایی موتور جستجو یا همان سئو می رسد، انتخاب تگ های خوب برای سرفصل و عنوان بسیار پیچیده می شود. با اینحال هیچ تا اینجای کار با خود تان فکر کرده اید که دلیل ارزش این تگ ها در سئو سایت چیست؟

 زینب شاه مرادی – مرکز یادگیری آن رد

همان شکلی که که می دانیم، سئو یک استارتژی جذب بازار اینترنتی است که با بهره برداری از رویکردهای مختلف به ارتقاء کارایی و جستجوی سریع تارنما شما و به علاوه از طرف دیگر گسترش اعتبار خریداران بالقوه می پردازد.
شبکه جهانی وب مکانی از معلومات نامحدود می باشد. بدین خاطر، جستجوی تک تک معلومات در بازه زمانی بسیار سریع، کمی مساله برانگیز است. بدین جهت بازاریابان حرفه ای از نگاه ارتقاء کارایی موتورهای جستجو برای یافتن سریع تر معلومات به وسیله مصرف کنندگان سود می برند.
درست مانند این می ماند که شما به کتابخانه مراجعه کرده و  به اشتراک انبوهی از کتاب ها، به جستجوی کتابی ویژه می پردازید. در باب سئو، با بهره برداری از نقشه های دیجیتالی، قادر اید نوع معلومات خود  را در تارنما وارد کرده و این کار را با بهره برداری از تگ ها و هدرها انجام می دهید.

تگ های سئو به چه معنی هستند؟
وقتی فرصت به شبکه جهانی وب می رسد با صفحات متنوعی از معلومات مختلف روبرو هستیم. طبقه بندی این معلومات بسیار دشوار و مساله برانگیز هستند.
تگ ها کمک می کنند موتور جستجو، صفحات ویژه و یا قضیه هایی را بیابند که بهترین پیامدها را در بر دارند.

تگ تایتل


درست مانند این است که وقتی به کتابخانه مراجعه کرده و درخواست کتاب ویژه ای دارید، مسئول کتابخانه با دسته بندی های مختلف، کتاب مورد نظرتان را خیلی سریع تر در اختیارتان قرار می دهد.
سئو با استفاده از یک نقشه دیجیتالی، به مصرف کنندگان کمک می کند تا مفاهیمی را که علاقمند به آن هستند، بسیار سریع تر پید ا کنند. این کار با بهره برداری از تگ های مختلف و ارتقاء کارایی های قانونمند انجام می گیرد.

تگ هدر(Header Tags)تگ ها ، همان عناوین صفحات تارنما هستند. کمک می کنند که خواننده مسئله کلی را درک کرده و به این دلیل در قسمت نمایشگر نتایج موتور جستجو نمایش داده می شوند.این تگ ها به مصرف کنندگان کمک می کنند قبل از این که بر روی صفحه ای کلیک کنند، از مسئله کلی آن باخبر شوند.
یکی از اصلی ترین تگ ها هم برای مصرف کنندگان و بازدید کننده های سایت و هم برای جستجوگرهای وب سایت تگ عنوان یا  تگ (Title )  می باشد . متنی که داخل این تگ قرار میگیرد عنوان صفحه را واضح میکند که در Title bar مرورگر به مصرف کنندگان نمایش داده می شود.
این تگ بسیار در سئو و بهینه سازی سایت موثر است. مخصوصا وقتی که قصد دارید عنوان اصلی صفحه خود را انتخاب کنید. غیر از آن، با نوشتن داده های این تگ به استفاده کننده کمک می کنید که مسئله صفحه شما را به سادگی تشخیص دهید. دقیقا همان کاری که درسئو و ارتقاء کارایی سایت نیز انجام می شود.

متا تگ ها در سئو سایت

 متا تگ ها داده های متنی هستند که محتوای صفحه را برای موتورهای جست و جو  توصیف می کنند و به آنها کمک می کنند تا متوجه شوند مسئله آن صفحه چیست.

دلیل ارزش بسیار هدرها د ر سئو سایت چیست؟
 تگ های هدر تحت نام یک راه قراردادی برای واضح کردن بخش های اصلی یک صفحه مورد بهره برداری قرار می گیرند. در موتورهای جستجو مدت های فراوانی است که از آن ها تحت نام سرنخ برای فهمیدن مسئله صفحات استفاده می گردد. اگر کلماتی که صفحه شما با توجه به آن ها پایه ریزی شده است در تگ هدر جای گرفته شود، شانس شما برای حضور در نتایج جستجو گسترش مختصری خواهد داشت.


وقتی که فرصت به ارتقاء کارایی موتورهای جستجو (search engine optimisation) میرسد، متغیرهای متفاوتی می باشد که با مقام بندی شما برابر با هستند؛ ولی باید گفت، هدر ها یکی از مهمترین عوامل مقرر کرده می شوند.
وقتی صحبت بر سر سئو و ارتقاء کارایی سایت می شود سازمان دهی هدرها و تگ ها بسیار اساسی می باشد. به این دلیل که به موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ کمک می کند و دلیل فهم بهتر موضوعات در یک صفحه از تارنما می شود.
زمان ساختن یک صفحه تارنما مهم است که از ساختار قیفی استفاده کنید. این ساختار از تگ های عنوان و تگ های هدر استفاده می کند که براساس سلسله مراتب H1 تا H6 است. H1 عنوان صفحه وب است که اغلب تگ عنوان است؛ همزمان با اینکه H2 ها موضوعات یا تگ های هدر هستند. H1 مسئله کلی تارنما است، همزمان با اینکه H2 زیرشاخه است، سپس H3 to H6 پایین بخش H2 است.
با بهره برداری از کلمات اساسی در تگ های هدر و تگ های عنوان، موتورهای جستجو به سادگی متوجه خواهند شد مکان صفحه شما چیست و در نتایج جستجو تارنما شما را نشان می دهند.

منبع: دیزاین سایت فرضیه پویا