آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

پیشنهادهایی برای تجربه بهتر از آموزش بنا شده بر موبایل

پیشنهادهایی برای تجربه بهتر از آموزش بنا شده بر موبایل

آیا در جستجوی ایجاد یک برنامه آموزشی برای سازمان خود هستید؟اجازه بدهید با توصیه برنامه بنا شده بر موبایل در این راه به شما کمک کنیم.

در جستجوی ایجاد یک برنامه آموزشی از روش موبایل هستید یا یکی از این برنامه ها را دنبال می کنید؟به هر حال می دانید که شیوه های نوین اموزشی چقدر برای  سازمان ها ارزش دارند.

 

 

اگر قصد دارید یاد بگیرید به چه نحو برنامه اموزشی تان را پیشرفت دهید ما چند راه حل به شما عرضه می کنیم.

۱- به تلفن کارمندان تان یاداور ارسال کنید

اگر بدانید چه اندازه از سازمان ها برنامه های آموزشی ایجاد می کنند و سپس از عرضه ان به کارمندان شان غافل می شوند تعجب می کنید. حتی وقتی آموزش ها اجباری باشد، مصرف کنندگان می توانند به سادگی آن را فراموش کنند. پس راه هایی برای یادآوری آموزش ها به کارمندانتان بوجود بیاورید.

خبر خوب اینکه، با تلفن های هوشمند اینکار به سادگی امکان پذیر است .به وسیله اعلان ها قادر اید اینکار را انجام دهید.

 

۲- معلومات را به بخش های کوچک تر تقسیم بندی نمایید.

اموزش های کم حجم این ایام مبدل به یک روند برای سازمان ها شده است. از ارزش این مسئله غافل نشوید. مردم به معلومات کوچک هر روزه عادت کرده اند. شما هم قادر اید اموزش های مورد نظر خود را به حجم ها و صفحات کم محدود کنید و سپس آنها را به کارمندان و فراگیرانتان عرضه نمایید.

حقیقت این است که دایره توجه و حافظه ما رو به کوچکی است و به گرفتن معلومات ارزشمند با این وجود کوتاه عادت کرده ایم.پس اگر معلومات را در حجم های کوچک تر به حافظه بسپاریم، به خاطر سپاری آنها نیز راحت تر خواهد بود.

 

ایجاد انگیزه بالا در کارکنان برای پیوستن به این شیوه اموزشی به ایجاد حس بهتر به این آموزش کمک خواهد نمود.

به فراگیرانتان اجازه دهید به شیوه خودشان یاد بگیرند، به این طریق خواهید دید بازیابی معلومات برای انان چه قدر راحت تر و دلپذیر تر خواهد شد.

 

Three- روند آموزش را اجتماعی کنید.

پلت فرم اموزش از روش موبایل، اجتماعی سازی را آسانو هموار ساخته است. به تولید انجمن ها و گروه های اجتماعی برای دوره اموزشی خود  فکر کنید، آنها نیاز دارند یافته های خود را به بحث و اشتراک بگذارند،وقتی فراگیران با یکدیگر در ارتباطند، دیدگاه های خوب تری به مسئله پیدا می کنند و مشکلات را خودشان مرتفع می سازند. به علاوه از طرف دیگر اینکار دلیل می شود تا  بخش های با اهمیت تر دوره آموزشی را  راحت تر بیاموزند.

 

Four- در جستجوی بازخور باشید

امکان دارد پلت فرم آموزشی شما یک بخش مهم را نادیده گرفته باشد، گرفتن بازخور، به این وسیله شما قادر اید نظر کمپانی کنندگان در دوره آموزشی را در دوره های آتی و دوره در حال اجرا تاثیر دهید. یک پرسش نامه کوچک به ایمیل مردم بفرستید و نظر آنان را جویا شوید.

 

بهره برداری از نرم افزارهای مدیریت طرح نمونه دیگری از راههای برقراری تماس میان مردم است که به یکپارچگی دوره اموزشی کمک می کند.

از انجاییکه جواب دهندگان این نظرها  مخفی می مانند، مردم می توانند نظر درست و دقیق خود را بیان کنند.امکان دارد متوجه شوید محتوای دوره اصلا مدنظر مردم نیست ویا ویدئوهای آموزشی خوب نیست.از این طریق به سادگی قادر اید مسایل را حل کنید.

 

۵- به امنیت ارزش بیشتری بدهید

در طول سال های قبلی، امنیت به پربحت ترین مسئله تکنولوژی معلومات مبدل شده است و از این طریق ارزش آن در بحث دیزاین سیستم های آموزشی نیز دو چندان می نماید.رمزگذاری داده یک امر حیاتی است.داده های اموزشی تان را قفل گذاری کنید و درر اختیار مردم درست قرار دهید.به علاوه از طرف دیگر از قرارداد ارتباطات های ایمنی تبعیت نمایید.

 

۶- برنامه را برای همه نوع تلفن همراهی ارتقاء کارایی کنید

نرم افزار آموزشی شما بایدروی انواع متفاوتی از ابزار ها ازجمله مویابل ، تبلت، اندروید، ویندوز و یا IOS ممکن باشد.به بحوی که مردم به سادگی آن را نصب کرده و استفاده نمایند.لحظه خوب را صرف این مساله کنید تا از راحتی آن اطمینان یابید.

 

 

۷- از نرم افزارهای مدیریت طرح استفاده کنید.

برنامه های مدیریت طرح دلیل لحظه بندی بهتر و خوب  فعالیت ها می شود و بدین شکل خود یک ابزار ارتباطی برای مصرف کنندگان شما است. پس وقتی که یک نفر از منزل و دیگری داخل سازمان وارد برنامه آموزشی می شود به سادگی می توانند با یکدگر در تماس باشند.

آموزش از روش موبایل به سادگی در حال تغییر شیوه زندگی  و علی الخصوص اموزش انسان هاست. اگر استراتژی خوب را برای آن به کار بگیرید، قادر اید از مزیت های زیاد آن استفاده کنید.

منابع:

elearningindustry.com

۷-ways-improve-your-mobile-learning-experience

strategy compliance and company coaching

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی