آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

روشهای سودمندی از قالب های تکمیل آموزش الکترونیک

روشهای سودمندی از قالب های تکمیل آموزش الکترونیک

قالب های تکمیل آموزش الکترونیک لحظه پیشرفت دوره های آموزشی را کاهش می هند، هزینه ها را پایین می آورند و بدون نگرانی، دوره ها را به روزرسانی می کنند. با اینحال سودی برای شاگردان نیز دارند؟ در این مقاله این نوشته بررسی خواهد شد.

 

ایجاد قالب برای آموزش الکترونیک نیاز به لحظه و خبرگی دارد. با اینکه، شما می¬توانید مجددا بعدا روی آنها کار کنید و قالب های بهتری بسازید به علاوه از طرف دیگر قادر اید با تکیه بر آنها دوره های بعدی را سریع تر شروع کنید. این امر دلیل می¬شود منابع مالی شما کمتر مصرف شود و قادر باشید روی مسائل با اهمیت تر متمرکز باشید. بگذارید نگاه دقیق تری روی این مسئله داشته باشیم:

 

۱- اجازه آموزش بی دغدغه

همه قالب های آموزش الکترونیک یک شیوه دارند، فراگیران می داند کجا، آیکون ها و دکمه ها را بیابند و با مکان دیگر المان های مهم نیز آشنا هستند. این مسئله از گمراهی آنان محافظت می کند. و روند آموزش را ساده می کند. به این صورت فراگیران قادر خواهند بود روی مسئله اصلی تمرکز کنند و وقت کمتری برای آشنایی با محیط گذارند. آنها می توانند تنها با یک کلیک به کلاس درسی وارد شوند.

 

۲- ارتقای باز یادآوری دانش

قالب های آموزش الکترونیک به شیوه خوبی قابل یادسپاری هستند. فراگیران از شکل کلی محیط درسی آگاه هستند، این مسئله برای مردم گمراه، نکته زیادی است. هیچ مساله غیر منتظره ای رخ نخواهد داد. از این جهت آنها می توانند تمرکز خود رابالا ببرند و توجه بیشتری به درس معطوف کنند. برای نمونه، لیست های نشان گذاری شده، بلاک های متن های کوتاه و نشانه های گرافیکی مانع اضافه بار شناختی در دانشجویان خواهد شد.

 

یک اشتباه سهوی می تواند کل دوره آموزشی را پایین پرسش ببرد. فراگیران قادر نیستند آموزش را ادامه دهند، اگر یک دکمه کار نکند، یک ابزار تصویری درست تعبیه نشده باشد و… همه این اشتباهات، مانع از یادگیری مردم خواهد شد. بهره برداری از قالب های تکمیل تا حد فراوانی مانع از اشتباهات سهوی می شود.

Three- کاهش اشتباهات سهوی

بیایید راحت باشیم، یک اشتباه سهوی می تواند کل دوره آموزشی را پایین پرسش ببرد. فراگیران قادر نیستند آموزش را ادامه دهند، یک دکمه کار نمی کند، یک ابزار تصویری درست تعبیه نشده است. همه این اشتباهات، مانع از یادگیری مردم خواهد شد. بهره برداری از قالب های تکمیل این اشتباهات را کاهش داده و تا حد فراوانی مانع از اشتباهات سهوی می شود. شما این امتیاز را خواهید داشت که تمامی نکته های ضروری را در نظر بگیرید و آزمون کنید. از این جهت، حداقل قادر اید از بروز این اشتباهات در دوره های آتی جلوگیری کنید.

 

Four- ممکن نمودن نیازهای دانشجویان

شما آزمون ها و تحقیقات های فراوانی را برای شناسایی نیازهای فراگیران انجام داده¬اید. از این جهت، داده های با ارزش فراوانی دارید. پس قادر اید از این داده ها برای دیزاین محیط آموزشی بهتر سود ببرید. مثلا می دانید آنان از یک برنامه رنگی ویژه برای دوره آموزشی لذت می برند، از آن رنگ برای دیزاین قالب استفاده کنید. به این صورت قالب شما از قبل مورد پسند فراگیران قرار گرفته است.

 

۵- گسترش هم کاری فراگیران

فراگیران آموزش الکترونیک به هم کاری در روند آموزش علاقه بسیاری دارند. همه این عوامل به مسئله درسی، اهداف آموزشی و هویت سازمان تماس فراوانی دارند. این مسئله دلیل افزایش کیفیت دیزاین دوره آموزشی شده و به علاوه از طرف دیگر ارزش دوره را دو چندان می کند. با اهمیت تر از آن، توجه به هم کاری فراگیران، علایق آنها را ممکن می کند. با این وجود انگیزه آنان را گسترش می دهد.

 

آموزش با کیفیت، تصویر سازمان را افزایش بخشیده و به آن هویت می دهد. قالب شما متعلق سازمان شما خواهد شد، نیز آموزش شخصی کارمندان نیز بدون نگرانی پیرامون محتوا از روی همین قالب انجام می شود.

۶-  وجهه سازمان را گسترش می دهد.

آموزش با کیفیت، تصویر سازمان را افزایش می بخشد و به آن هویت می دهد. با این وجود، قالب شما متعلق سازمان شما خواهد شد و همه آن را به اسم سازمان شما می شناسند. کارمندان از تلاش و لحظه شما برای تولید قالب ممنون خواهند بود، آنها آموزش شخصی خودشان را به این طریق دریافت می کنند بدون نگرانی پیرامون محتوا.

 

۷- اطمینان از تماس آموزشی

به توجه به قالب های تکمیل، فراگیران می دانند اطلاعاتی را که نیاز دارند کجا بیابند. شما به علاوه از طرف دیگر قادر اید از قبل پیرامون آن توضیحاتی به مصرف کنندگان عرضه نمائید، از این جهت آنها می توانند به سرعت متوجه تماس محتوای محیط آموزشی با آموزشی که دریافت کرده اند بشوند.

به سادگی یک منوی معلومات در شکل آمده است که بتواند پاسخگوی سوالات ممکن باشد. بهره برداری از قالب غیر از اثرات مثبت برای سازمان، برای فراگیران نیز فایده ها بسیاری دارد. شروع کنید و با یکی از ابزارهای تولید قالب، یک قالب خوب برای کلاس خود بسازید.

منابع:

elearningindustry.com

ways-elearning-templates-benefit-online-learners

Create Superb eLearning Templates 

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی