آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

روندهای ضروری دیزاین سایت در سال جاری

روندهای ضروری دیزاین سایت در سال جاری

دیزاین خوب تارنما یک امر ضروری برای ایجاد بهترین نوع تاثیرگذاری است

 زینب شاه مرادی – مرکز یادگیری آن رد

تاثیرات ابتدایی بسیار مهم هستند…لباس های دلچسب، لوازم تزئینی متناسب با دکور خانه و یا به موقع سر یک نشست مهم تکمیل شدن، همه و همه تاثیرات بسازیی در درک مردم دارند.
این تاثیر گذاری در محیط آنلاین نیز ارزش خود را دارد. بازدید کنندگان از تارنما شما در همان اولین ثانیه های بازدید از تارنما شما می توانند به قضاوت در خصوص زیبایی و دیزاین آن بپردازند. از جهت دیگر دیگر، در همان دقایق ابتدایی هم می توانند فورا از تارنما شما خارج شوند. با آگاهی از قواعد و روندهای ضروری دیزاین تارنما در جهان حال حاضر می توان سایتی دیزاین کرد که بیشترین تعداد ترافیک بازدید را به مالکیت خود درآورد. با اینحال راستی اصلی ترین رویکردهای دیزاین تارنما در سال جاری به چه صورتی هستند؟ جواب این پرسش در این نوشته نمایان خواهد شد.

اول، دیزاین سایت یک هنر نیست
هنر بیانگر احساسات است، در بردارنده سوالات و تحریک کننده احساسات عمومی مردم است. در نقطه مقابل، دیزاین منجر به یافتن جواب، اقدام به رفتار و یا تکمیل وظیفه می شود. با اهمیت تر از همه این که، همه چیز در دیزاین تارنما از عکس ها گرفته تا پیمایش ها، محتوا و حتی ویدئوها بایستی حاوی هدف واحدی باشد. بسیاری از تارنما های حال حاضر دیزاین قدیمی داشته و عده ای دیگر حجم محتوای بسیار بالایی را در خود جای گرفته اند. با اینحال اگر تصمیم گرفته اید یک تارنما را مجددا دیزاین کنید، خوب است با پاک کردن محتوای حال حاضر شروع کرده و بیشتر بر اهداف مهم خریداران تمرکز کنید. از طرف دیگر، با اینحال اگر سرگرم دیزاین تارنما جدید ای هستید، از نقشه های تصویری و عملکردهای بالا بی سود نمانید. این ها بهترین نقطه در ابتدای کار دیزاین هستند.
 
از تعداد طرح های دیزاین شده برای متقاعد نمودن مردم کمک بگیرید. 
اعداد، اطمینان خاطر در طرح ها را بالا می برند. دیزاین که ۶۰ تارنما مختلف دیزاین نموده، مطمئنا تجارب و مهارت بیشتری در صنعت دیزاین خواهد داشت. کمپانی که حاوی دفاتر متعددی در چهار کشور دنیاست، مطمئنا بیشتر از کمپانی های بین المللی سرشناخته تر می باشد. حتی زمانی هم که اعداد و تعداد طرح ها چندان واضح و دقیق نباشند، باز هم بسیار ویژه خواهند بود. کارولین مندلسون، عکاس و طراح نامی است که بیش از ۳۲۱ جایزه دیزاین در کارنامه هنری خود دارد. نطرتان پیرامون این فرد چیست؟

شبکه، چارچوب و تم های سفارشی جهت استفاده در دیزاین سایت
امروزه اکثر کد نویسان حرفه ای از CSS و شبکه های بی نقص تحت نام پایه ای برای پیشرفت امور تارنما خود  استفاده می کنند. این امر به سازمان های دیجیتالی کمک می کند تا تولیدات خود را ساده تر به ثبت برسانند. برخی از چارچوب ها امکان دارد برای اجرا به کدهایی ویژه نیاز داشته باشند، با اینحال اصلا مساله سختی نیست و بجای آن لحظه پیشرفت را تا حدودی کاهش می دهند. بدین خاطر، خوب طرح های سئو و جذب بازار های الکترونیکی هستند.
غیر از برنامه های BOOTSTRAP، UIKIT و یا FOUNDATION، که در حال حاضر در تمامی جهان از آن ها استفاده می شود، چارچوب های تازه ای با محتوای پیشرفت یافته از قبیل SUZY، JEET و BREAK POINT نیز روانه مارکت شده است.
دیزاین سایت های سفارشی نیز می توانند انتخاب های فرضیه آلی شمرده شوند. پیشرفت دهندگان چارچوب های پرداختی، علاقه به پاسخگویی به فیدبک های خریداران داشته و مکررا تولیدات خود را تبلیغ می کنند. بدین خاطر، عده ای از اصلی ترین سایت های مشهور از روش پیشرفت های تکنولوژی حاصل شده اند.

بهره برداری از رنگ های یکنواخت و مسطح در دیزاین سایت
دیزاین متریال گوگل برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ اجرا شد. این دیزاین شامل سری ای از اصول  و برترین تمارین برای طراحان تارنما  و نیز پیشرفت دهندگان اپ های تلفن همراه ها بود. این نوع دیزاین بیشتر بر اصول بنیادی و با تمرکز برای هر آن چه در امر دیزاین مهم است ،بنا نهاده شده و با اینحال هنوز یکی از برترین و خوب ترین راه حل ها و ابزار لازم در سیستم های محاسباتی و مهندسی قلمداد می شود.
دیزاین متریال گوگل با رنگ های یکنواخت تنها نگاه پیشرفت تارنما و تلفن همراه ها نیست با اینحال یکی از مشهور ترین و پرطرفدار ترین روندها تلقی می شود. برنامه های Google Materials Design Awards و Fabulous نمونه ای بارز در این عرصه هستند.

بهره برداری از عکس ها موثق در دیزاین سایت
قانون مهم در رابطه با گزینش عکس ها موثر برای تارنما این است که بایستی مرتبط و حقیقی باشند. وقتی عکس هایی را برای وب سایتتان انتخاب می کنید، به موارد زیل توجه کنید:

کالا
آیا عکس ها تولیدات خوب و کاربردی هستند؟اگر اینچنین باشد، این باید انتخاب اول شما باشد.

مردم
آیا قادر اید از عکس ها مشهور برای بیان جریان قابل اعتماد پیرامون کسانی استفاده کنید که از تولیدات شما استفاده کرده و از آن ها منفعت حاصل می کنند؟

کیفیت
چگونه قادر اید نشان دهید که محصولتان خوب و خوب بوده و یا کیفیت بسیار بالایی دارد؟ آیا قادر اید ابزارهای موجود در تولید کالا را نمایش دهید؟

روحیات اخلاقی
آیا کالا مورد نظرتان را با نیت خیریه تولید کرده اید؟ آیا کالا خودتان است یا به سازمان و نهادی وابسته اید؟ آیا محصولتان موقعیت مخصوصی در بازارهای جهانی دارد؟
عکس ها بیشتر دلیل می شوند تارنما شما بیشتر به چشم بیاید. خوب است از عکس هایی واقع بینانه که از حقیقت های روزمره زندگی مردم سرچشمه می گیرند، استفاده کنید. دیدگاه های تازه را به کار بگیرید. رویکردهای عکس ها با نمای تمام صفحه از الویت بیشتری درمقایسه با دیگر گزینه ها دارا هستند.

ویدئو ها
اگر یک تصویر دربردارنده هزار نکته باشد، ویدئو می تواند هزاران هزار گفتنی در درون خود جای دهد. این طور نیست؟ فیلم های ویدئویی می تواند جریان های مهمی را در عرض چند ثانیه در باب تولیدات عرضه دهند. Evernote، Airbnb و Loyola Marymount College مصداق بارز در این عرصه هستند. با این وجود جریان های ویدئویی، ساختارهای پیچیده تری در مقایسه با عکس ها دارند.

پیمایش در سایت
مردم بشر می توانند حدود ۵ تا ۹ قضیه را در حافظه کوتاه مدت خود حفظ کنند. به خاطر آوردن شماره تلفن ۰۹۲۶۴۹۶نسبتا ساده تر از ۰۷۷۰۰۹۰۰۵۴۶ می باشد. بدین جهت طراحان تارنما برای حفظ طولانی مدت از برنامه های UX با حداکثر و حداقل ۷ و ۲ استفاده می کنند.
تعداد آتم های قابل دیدن و نیز آیتم های منوی اصلی، هم اینک به کمترین میزان خود رسیده اند. برای نمونه تارنما  Paypal تنها سه آیتم قابل دیدن در پیمایش های ابتدایی خود دارد. از طرف دیگر تارنما مشهور Tate، تعداد آیتم های صفحه اصلی خود را در سال ۲۰۱۶  از یازده به سه کاهش داده است.
تاثیرات مداوم دیزاین تلفن همراه به این معناست که منوی همبرگری در حال حاضر بیش از قبل اکتیو شده است. این به معنای اثربخشی این نگاه می باشد. بررسی های بررسی A/B نشان می دهند که آیکون های همبرگر با عنوان منو در تارنما Adobe نمایان شده اند.

پیمایش های با اهمیت تر از قبیل pexcard و  rockpool digital هنوز هم شهرت خود را حفظ کرده اند.  به علاوه از طرف دیگر می توان به مگامنوهای موجود در موزه لندن با بهره برداری از webCredible ها اشاره نمود.

اتخاذ دیدگاه های بنا شده بر عملکرد و تجزیه – بررسی
متوسط تعداد صفحات اصلی در تارنما های بررسی شده این مقاله حدودا three.5 مگا بایت می باشد. در این تارنما ها توجه مخصوصی به عکس ها با وضوح بالا، اسکریپت های تعاملی ،جانشین های فونت و یا عملکردهای صفحه شده و به گفته Monetary Instances  اگر قادر باشید سایتی را سریعا بارگذاری نمایید، در نتیجه پنج درصد کار بیشتری انجام می دهید. دیدگاه های هوشمندانه چیزی فراتر از قضیه های است که ممکن است طراحان مبتدی به خوبی از عهده آن ها برنیایند. همین دیدگاه ها هستند که به مصرف کنندگان کمک می کنند چه چیزهایی در وب سایتتان نهفته است.

هدف از دیزاین مجدد monetary Instances، مدت لحظه کمتر برای بارگیری صفحات و گسترش تعاملات و شخصی سازی خوب است.
خطوط مرزی بین محیط شخصی و حرفه ای همانند قبل چندان واضح نیست.هر آن چه که در فیس بوک و توییتر در خصوص رهبران تجاری می شنویم، اغلب بسیار رسمی و فراتر از فعالیت های خود کمپانی های تجاری است. با این وجود معنی تعاملات اجتماعی را از یاد نبرید.

نتیجه گیری
تارنما های مدرن سال جاری از عکس ها بدیع و تمام عرض برای عرضه تولیدات مردم استفاده خواهند نمود. پیمایش های ابتدایی برنامه ریزی شده است تا جاییکه شرایط اجازه میدهد به حالت مینی مال باشند. لینک های دیگر نیز بایستی از روش منو های همبرگری بوجود آمده  و حاوی مگا منوهای متفاوتی باشند. برترین تارنما های امسال، از زبان های مستقیم و متقاعد کننده  استفاده نموده و کاربری اعداد از نمونه اصلی ترین خصوصیت های آن هاست. عکس ها برجسته نیز از دیگر خصوصیات تارنما های جاری است. در عین حال محتوای متناسب و عملکردهای مطابق با اهداف سایت را نباید از یاد برد.

 
منبع: دیزاین سایت فرضیه پویا