آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

به چه نحو از هم کاری نسل دیجیتال در محیط کار استفاده بهینه کنیم؟

به چه نحو از هم کاری نسل دیجیتال در محیط کار استفاده بهینه کنیم؟

با استناد به حضور فن آوری در محیط کار، تیم های آموزش و پیشرفت قادر نیستند نسل دیجیتال را در نظر نگیرند، در این مقاله دیدگاه هایی پیرامون نحوه یادگیری و رفتارهای این نسل و استراتژی هایی برای استفاده خوب از خصوصیت های این اشخاص در محیط کار بیان می کنیم.

با استناد به بررسی ها به رفتار آمده، نسل دیجیتال عموما متولدین تا ابتدای سال ۲۰۰۰ و انتهای دهه ۹۰ میلادی را تشکیل می دهند. در برخی بررسی ها نیز به آنها نسل وای می گویند. امروزه بیشتر سازمان ها به جذب این نیروها روی آورده اند و حضور این مردم از منظر بهره برداری از فن آوری های روز در سازمانها سوداور شده است.

این نسل، دارای اختلاف بزرگ شده اند، از این جهت باید با آنها دارای اختلاف رفتار کرد. استراتژی های یادگیری که سابقا برای نسل ها استفاده می شد با این نسل ارتباطی پیدا نمی کند و عملا به شکست خواهد انجامید.

 

نسل دیجیتال، نسلی هستند که حدودا متولد ۱۹۸۲ تا سال ۲۰۰۴ هستند. این نسل که به نسل وای نیز معروفند، نخستین نسلی هستند که به والدین خود آموزش می دهند. زندگی آنها عموما با فن آوری دیجیتال آمیخته شده است.

از این جهت  مسئله یادگیری و آموزش این مردم از ارزش مخصوصی دارا است. نحوه یادگیری، رفتار و شیوه هر روزه آنها برای یادگیری و بازآموزی و یادآوری مطالب روی شغل و محیط کاری آنان نیز اثرگذار است.

 

 

 

 

چه خصوصیت های شخصیتی آنان روی شیوه یادگیری آنها اثرگذار است؟

زاده شده با فن آوری دیجیتالی

همزمان با اینکه نسل قبلی، با اسباب بازی های دست ساز و یا عروسک های باربی سرگرم بوده اند، اکثر نسل دیجیتال با کنسول های بازی، کامپیوترها و موبایل افزایش کرده اند.آن ها با شبکه جهانی وب، رسانه های اجتماعی و تلفن های هوشمند بزرگ شده اند.

 

ادراک فن آوری

فن آوری و ابزارهای دیجیتال از لحظه تولد همراه این نسل بوده است و برای آن ها مانند آب برای ماهی است.

 

توانایی انجام همزمان چندین وظیفه

همزمان با اینکه کارمندان نسل قبلی تنها یک وظیفه داشتند، نسل دیجیتال درحالی که موسیقی گوش می دهند، اسناد را تنظیم می کنند و با همکاران خود پیرامون مسئله کاری بحث می کنند.

 

جاه طلبند!

بررسی ها نمایش داده اند، نسل دیجیتال شدیدا بلند همت و آرزومندند و به سرعت مقام خود را در محل کار پیشرفت خواهند داد.

 

دایره توجه محدودی دارند.

این یک حقیقت اثبات شده است، تا جایی که لیگ بسکتبال در حال کوتاه کردن مدت لحظه بازی هاست تا توجه این نسل را بیشتر به خود جذب کند.

 

نیاز به شناخت دارند.

این نسل نیاز شدید به توجه و شناخت دارد. با توجه به بررسی ها، نسل دیجیتال هر دو یا یک سال یکبار تغییر مقام می دهند. این مسئله نشان می دهد این نسل به پیشرفت تحت نام یک حق – و نه یک هدیه- می نگرند.

 

نیاز به انعطاف دارند

تازه ترین چیزی که این نسل می¬خواهد، سختگیری است. آنها دوست دارند انعطاف پذیری را در رفتار طرف مقابل ببینند، آنها حتی انعطاف را در ابزارهای شخصی، راه وروش آموزش و هرچیز دیگری به سادگی می پذیرند.

 

نسل دیجیتال، به اکتشاف و جستجوی شخصی برای معلومات علاقه بسیاری دارند. اجازه بدهید مدتی خودشان برای معلومات لازم از روش شبکه جهانی وب جستجو کنند و سپس در باب نتایج با آنان گفتگو کنید.

در باب آموزش، آنها ترجیح می دهند در محل کار آموزش ببینند، با گروه ها و فعالیتهای جمعی به سادگی کار می کنند، آموزش بدون دخالت دست را دوست دارند، به سادگی با ابزارهای مولتی مدیا آموزش می بینند، خواهان آزادی بیشتر و فشار کمتر هستند، در جستجوی توجه و مراقبت شخصی هستند و بالاخره تا وقتی که آموزش کوتاه و مفرح باشد، آموزش را می پذیرند.

 

 

۱- از آموزش بنا شده بر موبایل استفاده کنید.

با توجه به یک تحقیق، ۴۰% از این نسل با تلفن همراهشان راحت تر آموزش میبینند.به علاوه از طرف دیگر ۷۷ % از آنان هر روزه بیشتر از دو ساعت با موبایل شان کار می کنند. بهره برداری از آموزش پیشرفته بنا شده بر موبایل، انتخابی آگاهانه خواهد بود.

 

۲- از آموزش های کوتاه استفاده کنید.

آموزش با حجم کم و خلاصه شده، مساله های کمتری پیش رو دارد.

 

Three- آموزش اجتماعی را از یاد نبرید.

این نسل عاشق شبکه های اجتماعی هستند، از این علاقه قادر اید در چهت اهداف آموزشی استفاده نمایید.

 

Four- بازی سازی آموزشی را  امتحان کنید.

برای مساله آوری و انگیزه دهی به مردم قادر اید از تکنیک های بازی سازی سود ببرید

 

۵- ویدئو های آموزشی را بیاد داشته باشید.

از ویدئوهای آموزشی زیاد استفاده کنید. این نسل به نمونه آموزشی تازه و ابداعی نیاز دارند. این شیوه به علاوه از طرف دیگر روی انگیزه مردم تاثیر زیادی دارد.

 

۶-  فن آوری پوشیدنی!

این فن آوری های امکان تماس دو سویه استفاده کننده و معلومات را به راحتی ممکن می¬سازد.اینکار دلیل می¬شود مردم قادر باشند مد روز فن آوری را همراه خود داشته باشند.

درکنار این شیوه ها با مشاوره از مردم خبره، از دیگر شیوه های انگیزه¬دهی به مردم استفاده کنید تا آموزش های بهتر و پربازدهی داشته باشید.  

منابع:

elearningindustry.com

how-engage-your-millennial-workforce-tips-learning-strategies-work

efficiency help studying

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی