آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

به چه نحو از منابع آموزشی آزاد برای دوره های آنلاین بهره ببریم (۱)

به چه نحو از منابع آموزشی آزاد برای دوره های آنلاین بهره ببریم (۱)

در جهان امروز و با افزایش تکنولوژی، منابع آموزشی به طرز گسترده ای (عده ای از ان ها به روش رایگان) در معرض هستند با اینحال چگونگی استفاده صحیح از آن ها به شکلی که دلیل افزایش و ایجاد منفعت در دوره های آموزشی آنلاین شود، خود بخشی گسترده و قابل تامل است.

در این نوشتار قصد بر آن است تا ۷ راهنمایی در باب چگونگی بهره برداری از منابع آموزشی آزاد بدون ایجاد سردرگمی برای مخاطب را عرضه دهیم. تمرکز مطالب ما بر روی دوره های آموزشی آموزشی است که به روش آنلاین و غیر حضوری برگزار می گردد. 

 

۱. حقوق استفاده را چک کنید.

منابع آزاد مانند نرم افزارهای آزاد اوپن سورس (Open supply) حاوی مجوزهای متفاوتی هستند. با اینکه در کشور ما داشتن حق کپی رایت چندان رعایت نمی شود با اینحال دانستن قانون های جهانی خالی از لطف نیست. چونکه اگر شما قصد گسترش کار خود و یا سطح آموزش خود را داشته باشید، امکان برقراری تماس با خارج از مرزهای کشور و نیاز به دانستن قانون های بین المللی می باشد. منابع آموزشی آنلاین مجوزهای (Artistic Commons) دارند. این بدان معناست که این منابع آموزشی اگر بخواهیم جمع بندی کنیم رایگان استفاده می شوند با این وجود این مجوزها انواع مختلف دارند و از مقررات متفاوتی نیز تبعیت می کند. به طرز مثال عده ای از این منابع برای استفاده، از شما یک تصدیق مالکیت می خواهند. این بدین معناست که اگر شما قصد بهره برداری از منابع را مثلا در دوره آموزشی خود و یا در کمپانی خود برای کارکنانتان داشته باشید باید حتما به سایت آن ها لینک کنید. دارای چنین مفهومی که لینک صفحه اصلی یا عنوان آن ها باید وجود داشته باشد. (از اینرو این دسته منابع آموزشی معمولا از شما می خواهند تا خود یا شریک خود را عرضه کنید.) در چنین شرایطی ست که که در عده ای دیگر از این منابع آموزشی الزامی به چنین فرایندی ندارند با اینحال اگر بخواهیم جمع بندی کنیم اگر شما تغییری در منابع ابتدایی بوجود بیاورید و از آن ها مجددا استفاده کنید مثلا بخشی از محتوا را در فایل آموزشی خود قرار دهید نیازی نیست که به تولید کننده منبع اصلی لینک کنید. 

 

۲. اطمینان حاصل کنید که منابع آنلاین شما آزمون تضمین کیفیت را گذرانده اند.

منابع آموزشی آنلاین فراوانی امکان دارد وجود داشته باشد با اینحال آیا همگی آن ها ارزش افزودن به یک دوره آموزشی را دارند؟ هر منبع اموزشی (OERs) باید آزمون تضمین گیفیت را گذرانده باشد تا مطمئن شوید که نوشته عرضه شده در ان حقیقی است و هم راستا با اهداف یادگیری! اطمینان حاصل کنید مفاهیم به طرز صحیح انتقال یافته سات. آیا آماری که در ان ها عرضه می شود به وسیله منابع مشهور خدمات رسانی می شود؟ (هم اینک بیننده عرضه آمارها و ارقام گوناگونی در شبکه های اجتماعی از نمونه تلگرام هستیم که اصلا موثق بودن منابع آن ها واضح نیست، باید مراقب باشیم که در جهان وفور داده، صحیح بودن محاسبه و ارقام و مطالب بیش از قبل حائز ارزش است. آیا منبع شما حاوی کیفیت خوب از لحاظ نوشتاری و گرافیکی دارا است؟ آیا مفاهیم را به خوبی منتقل می کند و از دادن معلومات زیادی به مخاطب محافظت می کند.؟ قسمتی که از مطالب آنلاین می شود تمامی موارد فوق را می سنجد و اگر حاوی کیفیت خوب باشد برگه تضمین کیفیت آموزشی را دریافت می کند. منابع آنلاین باید تمامی موارد فوق الذکر را داشته باشند تا شما آن ها را به دوره آموزشی خود اضافه کنید. غیر از این عاقلانه است تا کارشناس آموزشی هم داشته باشید تا تمامی محتواها را باز هم چک کند قبل از آن که شما آن ها را بر دوره آموزشی خود اضافه کنیدو یا در دست کارمندان و کارکنان گزارید. به خاطر داشته باشید که تاوان یادگیری یک مسئله به روش نادرست، سنگین است! اگر شما چیزی نیاموزید بهتر از آن است که غلط باموزید چرا که تصحیح یک آموزش غلط انرژی بسیاری می گیرد.

 

 

three. انباری برای OER های خود بوجود بیاورید.

راز موفقیت OER سادگی دسترسی به آن هاست. کارمندان و مخاطبان شما هم باید قادر باشند به محض ورود به سیستم فورا امکان دسترسی به منابع آموزشی آنلاین را داشته باشند. از اینرو این عاقلانه است که انباری از این منابع ایجاد کرده که به طرز مثال بخشی از این منبع امکان جستجو داشته باشد و منابع OER را لیست کرده باشد. بخشی دیگر ابزارهای مهارتی “لحظه نیاز” (Second of want) برای هر مهارت یا کار را عرضه داده باشد. به علاوه از طرف دیگر می توان در این بخش امکان اضافه کردن محتوا را به کارکنان (یا مخاطبان) داد که آن ها مسیر شخصی که خود برای یادگیری پیموده اند را به اشتراک گذارند. به طرز مثال یکی از کارکنان فروش شما برای یادگیری مهارت ارتباطی خود، یکی از منابع OER را به صفحه و بخش خود اضافه نماید. فرد برای یادگیری اش نیاز به آن منبع داشته! 

منابع:

۷ Ideas To Use Open Instructional Assets In On-line Coaching” CHRISTOPHER PAPPAS”

www. elearningindustry.com

Using Open Instructional Assets To Advance On-line Studying

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی