آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

۱۰ راهنمایی برای یافتن مردم با استعداد در آموزش الکترونیک (۲)

۱۰ راهنمایی برای یافتن مردم با استعداد در آموزش الکترونیک (۲)

استقبال از فرضیه های تازه می تواند چشم شما را بر روی مردم بسیاری باز کند. ممکن است در نگاه اول به طرحی عرضه شده از جانب یک نفر احمقانه به نظر برسد با اینحال اگر با دیدی وسیع به آن بنگرید بی در پیدا کردن مردم با استعداد موفق تر رفتار خواهید کرد. در این بین فارغ التحصیلان دانشگاه ها می توانند به شما در عرضه نمونه های تازه کمک کنند تنها کفایت می کند شما مانند یک کاتالیزور رفتار کرده و فرضیه آن ها را به حقیقت مبدل کنید.

 

 

در باب فرضیه آل خود پرسش کنید.

اگر می توانستید هر کسی را در این صنعت استخدام کنید چه کی را انتخاب می کردید؟ آیا در کسانی که شما علاقه مند به استخدام آن ها هستید، نیز علاقه به مشارکت با شما می باشد؟ در عرصه چنین گفتگوهایی خجالت نکشید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید چرا که انسان از کار نکرده بیشتر پشیمان خواهد شد. اگر از مردم پاسخ منفی دریافت کردید از ان ها بخواهید تا فردی با مهارت شبیه به خودشان را به شما عرضه کنند. ممکن است این رفتار شما در نظر مردم تملق به نظر آید با اینحال مطمئن باشید که در آن ها تاثیر مثبت داشته و علاقه آن ها را درمقایسه با شما بیشتر خواهد نمود تا ممکن است این نقش را در آتی در کمپانی شما بر عهده بگیرند.

 

به خارج از جامعه نگاهی بیندازید.

جایی که اکثر کمپانی های بزرگ برای یافتن استعدادهای آموزش الکترونیکی آن را نادیده می گیرند، گروه ها و جوامع EdTech هستندو در جستجوی کسانی که در گروه های کارشناسان آموزشی هستند، سرزده نمی شود. بسیای را از دانشمندان آموزش الکترونیک را می شناسم که علاقه مند به تمرکز بر روی موضوعی به روش حرفه ای هستند. به روش معمول آن ها کسانی هستند که یادگیری برایشان مهم بوده و برای آموزش از تکنولوژی استفاده کرده و ان کار را با شور و شور و شوق فراوان انجام می دهند. (امکان دارد در کشور خودمان نیز گروه های EDtech وجود داشته باشد با اینحال کمی دارای اختلاف معنا شود. تحت نام مثال مربیانی داریم که در عرصه ICDL فعالیت دارند و همراه با آموزش، از تکنولوژی نیز دور نیستند. آن ها از تریس خود لذت می برند و بسیار صبور هستند.) جستجو در گروه های EDTech به منظور یافتن مردم مستعد در عرصه آموزش آنلاین می تواند باارزش باشد و می تواند به شما در استخدام فردی که به آن نیاز دارید بسیار موثر واقع شود.

 

از کنفرانس، چت ها و لیست های توییتر استفاده کنید.

توییتر را می توان تحت نام معدن طلایی از استعدادهای آموزش الکترونیک عرضه کرد. در هر زمانی از روز در توییتر یک توییت کوچک بر روی یک پرسش انجام دهید مطمئنا یک نفر از صنعت آموزش آنلاین حضور دارد که پاسخگوی پرسش شما باشد و فورا به آن جواب دهد. کسانی در جهان مجازی حضور دارند که به صنعت آموزش الکترونیک وصل هستند و به عبارت دیگر افسانه های تجارت هستند که به ترویج سبک های تازه یادگیری و به انتشار دوباره طرح های تازه می پردازند. می توانم بگویم دوستان خود در عرصه آموزش آنلاین از روش چت های توییتر یافته ام. این چت ها زمانی شروع می شوند که فردی سوالی را با بهره برداری از # مطرح کند و مردم آشنا به آن عرصه جواب را مطرح می کنند. لیست های توییتر شامل حساب کاربری مردم نیز می شود. هزاران نفر با موضوعات مختلف در این لیست وجود دارند که قادر اید یکی از ان ها را امتحان کنید. مطمئنا ارزش دارد که به لیست رهبران صنعت مورد نظر خود در توییتر سر بزنید.

 

 

لیست گویندگان کنفرانس ها را در سایت ها جستجو کنید.

امکان دارد در کنفرانس های اموزشی فراوانی کمپانی کرده باشید و سخنرانان متعددی را دیده باشید. آن گروه از کسانی که به کار خود علاقه مند باشند بی تردید گفتگویی پر هیجان عرضه خواهند کرد و مخاطبان را به سوی خود جذب می کنند. بیشتر تارنما هایی که در زمینه همایش ها و کنفرانس های آموزشی فعالیت دارند، لیستی از سخنرانان و موضوعات را عرضه می کنند تا شما قادر باشید در بین آن ها جستجو کرده و کسانی که تاریخچه خوبی در پست مورد نظر شما داشتند را پیدا کنید. این نقطه شروع خوب خواهد بود.

 

دانشگاه ها

وقتی که در انتهای مقطع تحصیلات تکمیلی بودم روزی واضح شده از جانب دانشگاه مطرح می شد برای آن که کمپانی های مختلف به دانشگاه بیایند و با دانشجویان جدید فارغ التحصیل شده گفتگو کنند. با دانشگاه ها در رابطه باشید تا از چنین برنامه هایی مطلع شوید. امکان دارد دانشگاه ها مایل به اجرا چنین برنامه هایی باشند تا شما قادر باشید با مردم فارغ التحصیل در رشته های تازه گفتگو به رفتار آورید. این امر به نفع شما خواهد بود چرا که قادر اید هم از حضور مردم با تجربه در تیم خود استفاده کنید و هم با مردم جدید فارغ التحصیل شده و بی تجربه مشارکت داشته باشید. 


 
منابع:
۱۰ Suggestions On Discovering Prime eLearning Expertise” Melissa Milloway, MSIT”

www.elearningindustry.com

Main eLearning Platform TalentLMS Will get December Cloud Replace

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه : سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی