آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

four شیوه برای بهره برداری از تکنولوژی های پوشیدنی در آموزش کمپانی ها

four شیوه برای بهره برداری از تکنولوژی های پوشیدنی در آموزش کمپانی ها

قسمت اول

امروزه به توجه به گسترش جهانی شدن و دیجیتالی شدن، با اینحال دوره های کمپانی ها هنوز راه بسیار طولانی برای مبدل شدن به روش شخصی سازی آموزش دارند.

بهره برداری از ابزار های پوشیدنی به عبور از این سطح کمک فراوانی می کند و برای شخصی سازی آموزش های کمپانی ابزار بسیار ارزشمندی شمرده می گردد. پیشتر تصمیم گرفته ایم نگاهی داشته باشیم به این مسئله که به چه نحو کمپانی ها می توانند از ابزارهای پوشیدنی برای آموزش های خود استفاده نمایند.

افزایش دیجیتالی و موبایل های هوشمند و همه گیر شدن بهره برداری از آن ها و به علاوه از طرف دیگر بهره برداری از تبلت ها، آتی ای را نمایش می دهد که دلیل نفوذ ابزار ها و ابزارهای پوشیدنی به حیطه آموزش و کلاس درس می شود. به هر میزان ابزار های پوشیدنی اقتصادی تر باشند، امکان تجویز شدن آن ها تحت نام ابزارهای درسی گسترش می یابد و مطمئنا تعاملات را جهت افزایش روش یادگیری گسترش می دهد. آموزش های کمپانی نیز دستخوش تفاوت فراوانی در طول چند سال قبلی شده است.

شما چه می پوشید؟

باید باور کنیم که تکنولوژی های مدرن شیوه زندگی و کار انسانی را به کل مختل کرده اند. گجت های تازه و تکنولوژی های تازه، تجربه ای را به انسان های امروز می دهد که یک دهه قبل برای همه ما غیر قابل درک و تصور بود. به هر حال این تکنولوژی ها در معرض همه هست و بخشی از زندگی ما شده است. به طرز مثال موبایل های هوشمند بخشی ازمغز ما شده اند، برای عده ای از ما حدودا همه چیز مان است و بسیاری از ما بدون موبایل خود احساس گم شدگی داریم حتی اگر تنها چند ساعتی از ما دور باشند.

به طرز مثال آیا شما ۱۰ سال پیش اصلا به اینکه در روز باید ۱۰۰۰۰ قدم بردارید فکر می کردید؟ یا اینکه روزی امکان دارد به ضربان قلب شما نظارت شود؟! هیچ وقت فکر می کردید که لباس شما لحظه خوردن دارویتان را به شما گوشزد کند!! امروز موارد فوق خیلی رایج شده است.

 

آیا ۱۰ سال پیش اصلا فکر می کردید در روز باید ۱۰۰۰۰ قدم بردارید ؟ یا اینکه روزی امکان دارد به ضربان قلب شما نظارت شود؟! هیچ وقت فکر می کردید که لباس شما لحظه خوردن دارویتان را به شما گوشزد کند!!! ابزارهای پوشیدنی و گجت ها در جهان امروز، موجوداتی زنده در اکوسیستم انسانی شده اند که به ما کمک می کند بهتر شویم و بیشتر رفتار کنیم.

ابزارهای پوشیدنی و گجت ها در جهان امروز، موجوداتی زنده در اکوسیستم انسانی شده اند که به ما کمک می کند بهتر شویم و بیشتر رفتار کنیم. مانند بسیاری از تکنولوژی های پوشیدنی که در قسمت های وسیعی از زندگی ما وارد شده است، آموزش الکترونیکی و آموزش های هدفمند کمپانی نیز در قسمت های مختلف زندگی ما نفوذ کرده اند. در ابتدا سال جاری (سال ۲۰۱۶ میلادی) Tech Navio گزارش داد که این امیدواری وجود دارد کلاس درس مارکت تکولوژی های پوشیدنی در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۰ حدود ۴۶% افزایش داشته باشد.

در این نوشتار تصمیم گرفته ایم four راهی که شما قادر اید از تکنولوژی های پوشیدنی برای آموزش کمپانی جهت کسب تجربه یادگیری موثرتر استفاده کنید، بررسی نماییم.


۱. فیدبک های فوری، سریع تر و بینش بهتر

یکی از مزایای بهره برداری از تکنولوژی های پوشیدنی در آموزش های کمپانی برای داده هایی است که تولید می شوند! با نفوذ این داده ها عرضه دهندگان آموزش می توانند خیلی سریع متوجه بشوند که دوره به چه نحو باید ادامه بیابد. مردم کار می کنند و در لحظه کار با معلومات و فیدبک های تازه ای از تولیدات ( یا به طرز مثال در فروش با معایب تولیدات) مواجه می شوند. با ابزارهای پوشیدنی مردم قادرند خود معلومات را وارد روش کالا کنند و عرضه دهندگان را مطلع سازند. عرضه دهندگان (کارفرمایان) مفروضات غلط را تشخیص می دهند.

عرضه فیدبک های به روز، اکتیو و فوری برای تغییر روند یادگیری و بستر کمک به یادگیری صحیح بینهایت سودمند است. با کمک این داده ها، آموزش را می توان دلنشین تر نمود

عرضه فیدبک های به روز، اکتیو و فوری برای تغییر روند یادگیری و بستر کمک به یادگیری صحیح بینهایت سودمند است. با کمک این داده ها، آموزش را می توان دلنشین تر و شخصی س ازی (Personalization) نمود و می توان پیش بینی کرد که موفقیت دوره و مواد و منابع آموزشی قابل تضمین است.


۲. دسترسی سریع و خدمات رسانی در هر لحظه

کارکنان اکتیو می توانند تا حدودی به خدمات رسانی کمک کنند. همزمان با اینکه هم اینک تمرکز ما بر روی ممکن آوردن مواد و محتواهای آموزشی در طول یک دوره آموزشی کمپانی است. خدمات رسانی های خیلی کوچک بعد از دوره آموزشی (Publish Coaching) است، می تواند ما را جلو بیاندازد مخصوصا اگر با فن اوری های پوشیدنی نیز همراه شود.

این نوع خدمات رسانی (منظور خدمات رسانی های پست آموزشی – بعد از دوره آموزشی) در خصوص آموزش های یدی (کارهای دستی) بیشتر معنا پیدا می کند مانند زنجیره تامین، تعمیر و نگهداری حرفه ای، فروش حرفه ای و …. که مردم در لحظه کار، به دفترچه راهنما و راهنمایی نیاز پیدا می کنند.

 

به طرز مثال در جلسات تعمیرات حرفه ای یک دکل، به سادگی فرد می تواند به منابع آنلاین خود مراجعه کرده تا دید بهتری داشته و بینش کامل تری درمقایسه با کالا در لحظه کار داشته باشد. حرفه ای های فروش هم می توانند به معلومات ارزشمند خود نگاهی بیندازند بلاخص وقتی که قصد عیب یابی کالا را دارند و این امر با بهره برداری از فن آوری های پوشیدنی در بیشتر مواقع در معرض آن ها راحت تر و کارآمدتر خواهد شد.

منابع
four Methods To Use Wearable Tech In Company Coaching ? ANAND TIMOTHY ?
www.elearningindustry.com
۱۰ Methods To Preserve Oneself Productive And Centered

 
four شیوه برای بهره برداری از تکنولوژی های پوشیدنی در آموزش کمپانی ها – قسمت اول

four شیوه برای بهره برداری از تکنولوژی های پوشیدنی در آموزش کمپانی ها – قسمت دومبخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد

تهیه: سید خاموشی،تنظیم: نیلوفر یاقوتی