آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

۶ نکته برای گسترش نرخ تکمیل دوره های آموزش آنلاین (۲)

۶ نکته برای گسترش نرخ تکمیل دوره های آموزش آنلاین (۲)

وجود کسانی که نقش مسئول را در یک دوره آموزشی دارند می تواند به مصرف کنندگان آسودگی خاطر دهد که کسی هست که بتواند در مواقع ضروری به آن ها یاری رساند…

 

 

در جهان حال حاضر، کمپانی ها به طرز روزافزونی با مساله ها و مخاطرات تازه ای رو به رو هستند. از جهت دیگر همراه با این مشکلات، مدیران در تلاش هستند تا در کوتاه ترین لحظه ممکن به اهداف و برنامه ریزی های خود دست یابند. یکی از منابع مهم و اصلی در جهت برآورده کردن نیاز سازمان ها گسترش فرهنگ آموزش و یادگیری در بین کارمندان در جهت گسترش کارایی و اثربخشی کل سری می باشد.

در قسمت قبل به دو مورد بهره برداری از اتوماسیون ایمیل و تلفن همراه اشاره شد. همه ما از تکنولوژی موبایل های هوشمند استفاده می کنیم. اینکه با یک تلفن همراه قادر باشید از توانایی های مختلف استفاده کنید می تواند در یادگیری شما نیز موثر باشد اگر کمپانی ها دوره های خود را بنا شده بر این تکنولوژی ها عرضه دهنده مطمئنا موفق تر خواهند بود.

 

۱. فردی را تحت نام مسئول در نظر بگیرید.

تمام کار خود را به اعلان ها و ایمیل ها واگذار نکنید چرا که مردم می دانند که تمامی پیگیری های صورت  گرفته به وسیله این تکنولوژی ها به روش اتوماتیک است و فرد آن ها را به دلیل مشغله و … جدی نخواهد گرفت. در این نوع موارد راه حل، توجه به یک مسئول است. اینکه فردی وظایف مردم را به آن ها یادآوری کند می تواند مسئله را برای استفاده کننده، شخصی تر جلوه دهد. به عبارت دیگر داشتن مشاورهای یادگیری در پلتفرم های آموزش الکترونیک می تواند در اتمام دوره آموزشی بینهایت سودمند باشد.

وظیفه مشاور در دوره های آموزشی پیگیری تکالیف مردم است، حال این امر می تواند از روش رابطه صوتی یا ایمیل باشد. این حقیقت که مصرف کنندگان درک کنند در طرف دیگر موضوع یک فرد حقیقی قرار دارد مطمئنا بر عملکرد آن ها موثر خواهد بود.

 مصرف کنندگان باید بدانند که این مشاوره یک فرد حقیقی بوده و به روش ویژه برای آن ها اختصاص داده شده است. وظیفه مشاور این است که تکالیف مردم را پیگیری کرده حال این کار می تواند از روش رابطه صوتی یا ایمیل باشد. این حقیقت که مصرف کنندگان درک کنند در طرف دیگر موضوع یک فرد حقیقی قرار دارد مطمئنا بر عملکرد آن ها موثر خواهد بود. این نظارت ها می تواند تعامل بین مردم را بالا ببرد و در حقیقت در تکمیل دوره نتیجه مطلوبی را خواهد داشت.

 

۲. یک نرم افزار برای سیستم آموزش الکترونیک خود بوجود بیاورید.

بررسی ها نشان می دهد که بیش از نیمی از مصرف کنندگان موبایل های همراه در ایالت متحده لحظه فراوانی را صرف برنامه های گوشی خود و کار کردن با آن ها می کنند. (قادریم بگوییم که محاسبه حدودی کار با برنامه های کاربردی گوشی ۸۸% بوده و تنها ۱۲% بهره برداری از تلفن همراه ها مرتبط به برقراری رابطه های صوتی است).

در حالت کلی قادریم بگوییم در جهان حال حاضر که مردم در حال مبدل شدن به مصرف کنندگان تلفن هوشمندی هستند شما می بایست برای سیستم های آموزشی الکترونیکی خود شیوه های تلفن هوشمندی را دارای اهمیت قرار دهید. حتما تعجب می کنید اگر بدانید که بر بر اساس محاسبه تنها ۱۸% از کمپانی ها سیستم آموزشی خود را بنا شده بر تلفن همراه عرضه می دهند. اگر برنامه ای همراه با سیستم آموزش آنلاین خود ندارید خوب است که از حال به فکر آن باشید تا مصرف کنندگان قادر باشند از روش آن به برنامه های شما وارد شده و به طرز مستقیم از آن ها بهره ببرند. 

 

 

به عبارت دیگر قادریم بگوییم یادگیری الکترونیکی در حقیقت استفاده سیستماتیک از تکنولوژی معلومات و ارتباطات در تدریس و یادگیری است که به عبارت دیگر بکارگیری تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی مانند تلفن همراه، ایمیل و … می تواند در افزایش کیفیت یادگیری تاثیر بسزایی داشته باشد. شما قادر اید تسهیلاتی را برای دسترسی راحت به منابع و خدمات آموزشی در نظر بگیرید و با ممکن کردن ساز و کارهایی مانند تعامل و مشارکت از راه دور، مصرف کنندگان را در انجام تکالیف و رسیدن به اهدافشان پشتیبانی کنید. تحت این شرایط محیط یادگیری الکترونیکی با سود گیری از تکنولوژی ها و رسانه های دیجیتالی برای ارائه، پشتیبانی و ارتقاء کارایی تدریس و یادگیری بهتر پدید می آید و از محیط های یادگیری سنتی متمایز می شود. در صورتی که مدیران دوره قادر باشند با بهره برداری از اندیشه های خلاقانه، سیستم آموزشی خود را دیزاین کنند مطمئنا پتانسیل هایی از قبیل یادگیری محوری و اکتیو بودن یادگیرنده در محیط های الکترونیکی تحقق پیدا خواهد کرد.

منابع:

۹ Suggestions To Combine Leaderboards In On-line Coaching” Christopher Pappas”

www.elearningindustry.com

۵ Leaderboard Errors To Keep away from

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی