آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

۷ فعالیت یادگیری اجتماعی خوب در آموزش آنلاین (three)

۷ فعالیت یادگیری اجتماعی خوب در آموزش آنلاین (three)

بی شک در آموزش آنلاین باید در جستجوی راه کارهایی بود که رغبت مصرف کنندگان برای کمپانی در فعالیت های اجتماعی را گسترش داد. با عرضه شیوه های جالب می توان مردم را در یک مسیر واحد قرار داد و آن ها برای رساندن به نتیجه مورد نظر متحد کرد.

شبکه ها و پلتفرم های اجتماعی، وبلاگ ها، وبینارها و … می توانند گنجینه ای از فعالیت ها و مواد آموزشی باشند و طیف وسیعی از نظرها و خلاقیت ها را در برگیرند. به علاوه از طرف دیگر با بهره برداری از شیوه های تازه می توانند تکنیک های آموزشی متفاوتی را با یکدیگر به اشتراک قرار داده و فعالیت های مشترک دیگری را با هم شروع کنند.

 

 

بهترین تعریفی که می توان برای فعالیت های یادگیری داشت، شیوه هایی است که مردم در زمان یادگیری به کار می برند تا قادر باشند به مهارت و هدف نهایی خود دست یابند. شما تحت نام یک طراح آموزشی باید شیوه های متعدد را در مقابل آنها قرار دهید تا خوب با اوضاع و روحیات خود یکی یا چندین عدد از آنها را برگزینند. به کارگیری فعالیت های یادگیری روند آموزش را سرعت می بخشد و توجه و تمرکز فراگیران را در طول آموزش به سوی موارد برنامه ریزی شده معطوف می سازد. به شکلی رفتار کنید تا حواس آدمی را به کار گیرد. خواندن محتوای متنی، گوش دادن به محتوای شنیداری، مشاهده ویدیوهای آموزشی، انجام تحقیق و … همگی نمونه ای فعالیت های یادگیری هستند. به علاوه از طرف دیگر در قسمت قبل اشاره کردیم که قادر اید از وبلاگ ها استفاده کرده و تعلیمات آنلاین را بیاد داشته باشید.

 

این نوشته ادامه دو نوشته قبل تحت عناوین:

۷ فعالیت یادگیری اجتماعی خوب در آموزش آنلاین (۱)

۷ فعالیت یادگیری اجتماعی خوب در آموزش آنلاین (۲)

است، که ۵ مورد

۱. تشکیل گروه در رسانه های اجتماعی به منظور مشارکت در طرح

۲. بحث آنلاین

three. ایجاد بازی با سناریوهایی بر مبنای کار تیمی

four. تعلیمات آنلاین

۵. ایجاد وبلاگ برای کارمندان

مورد بررسی قرار گرفت، پیشتر بخوانید…

 

۶. اجرا وبینارهای ماهانه

برای وبینارهای ماهانه برنامه ریزی کرده و برای کمپانی کنندگان خود لیست موضوعات و سوالاتی که برنامه ریزی شده است مطرح شود را عنوان کنید.این دلیل می شود که مردم در تعامل مستقیم با اتفاق مورد نظر قرار گیرند. به یادگیرندگان مهلت پرسش پرسیدن را بدهید تا برای هر یک جواب دریافت کنند. با این شرایط مربیان می توانند میزان پیشرفت فراگیران را ارزیابی کنند. به علاوه از طرف دیگر با بهره برداری از ویدیو کنفرانس قادر اید تعداد زیادی از مخاطبان را مدیریت کرد. پلتفرمی انتخاب کنید که که توانایی خدمات رسانی از تعداد بالایی از مصرف کنندگان را داشته باشد. طرحی که عرضه می کنید می بایست ریز نکات را داشته تا قادر باشید مسئله را عرضه کرده و لحظه ضروری به منظور پاسخگویی را تعیین کنید. بالاخره وبینار خود را با به کارگیری # در برچسب های مرتبط ، در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا توانایی بحث به روش آنلاین را به مالکیت خود درآورد. هرگز بیاد داشته باشید وبینار خود را ضبط کنید تا کسانی که به روش زنده در جلسات حضور نداشتند قادر به بهره برداری از برنامه های شما باشند.

 

 

۷. از پلتفرم های به انتشار دوباره ویدیو استفاده کنید تا بارقه ای برای بحث های شما باشد.

پلتفرم های به انتشار دوباره ویدیو مانند یوتیوب، محیط مناسبی در ابتدای کار بحث های بزرگ ایجاد می کنند. مخاطبان خود را ترغیب کنید تا به مشاهده ویدیوهای آنلاین بپردازند. از آنها بخواهید تا در انجمن های آنلاین شما کمپانی کرده و نظرها خود را درمقایسه با فیلم مربوطه در رسانه های اجتماعی یا وبلاگ های آموزش الکترونیک به اشتراک بگذارند. به عنوام مثال از کسانی که در دیگر انجمن ها حضور دارند و توانایی بالایی درمقایسه با یادگیرندگان دیگر دارند بخواهید تا مراحل فیلم را ضبط کرده و برای مردم دیگر به اشتراک بگذارند و یا آن را در کتابخانه Micro studying (ریز آموزش) اضافه کنند. 

 

پلتفرم های به انتشار دوباره فیلم، در لحظه هایی که مردم در لحظات ویژه قرار دارند، بسیار پرکاربرد خواهد بود. به سادگی قادر اید لینکی از فیلم های با فرمت (ریز آموزش) Micro studying تهیه کنید و آن را در دست مخاطبان قرار دهید. با این شیوه مردم به مخزن بزرگی از معلومات کوچک دسترسی دارند تا در صورت نیاز به آموزشی ویژه، به آنها مراجعه کنند.

شبیه به چنین آموزش هایی را در کشور خود داریم. به طرز مثال با بهره برداری از نرم افزار Camtasia (نرم افزار ضبط فیلم) آموزش فهرست بندی انتهای نامه در Phrase را به حالت اجرا درآورده اند و آن را در شکل یک فایل کوتاه بر روی شبکه جهانی وب قرار داده تا دیگران نیز از آن بهره ببرند. در حقیقت این همان آموزش Micro studying است. پلتفرم های به انتشار دوباره فیلم، در لحظه هایی که مردم در لحظات ویژه قرار دارند، بسیار پرکاربرد خواهد بود. به سادگی قادر اید لینکی از فیلم های با فرمت (ریز آموزش) Micro studying تهیه کنید و آن را در دست مخاطبان خود قرار دهید. این راه دلیل می شود تا مردم به مخزن بزرگی از معلومات کوچک دسترسی داشته تا در صورت نیاز به آموزشی ویژه، به آنها مراجعه کنند. 

یادگیری های اجتماعی به مردم کمک می کند تا احساس انزوا نداشته و یادگیرندگان کمپانی های بزرگ قادر باشند دیدگاه های خاص خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. هر کسی این مهلت را دارد تا تعامل مناسبی با همکاران خود داشته و فرضیه های خود را بیان کند و با برقراری تماس با سایرین قادر باشند وظایف خود را به خوبی انجام دهند. به علاوه از طرف دیگر قادر اید فعالیت هایی را که در عرصه یادگیری اجتماعی انجام می گیرد را با استراتژی های آنلاین خود ترکیب کنید تا از این طریق بتوان گسترش تعامل و تعهد را بین کارکنان خود شکل دهید.       

منابع:

۷ Social Studying Actions That Are A Excellent Match In On-line Coaching” CHRISTOPHER PAPPAS”

www.elearningindustry.com

Social Studying In Educational Design: Sensible Suggestions To Design Efficient Collaborative eLearning Actions

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی