آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

۷ نکته برای ارزیابی منابع آنلاین (۱)

۷ نکته برای ارزیابی منابع آنلاین (۱)

وقتی که قصد دارید دوره آموزش آنلاین خود را ترتیب دهید مطمئنا این آمادگی را دارید که با سازمانی کارشناس در این زمینه وارد مذاکره شوید تا آنها قادر باشند با به کار گرفتن تخصص خود به شما کمک کنند. حال پرسش اینجاست که آیا منابع شما هم شبیه خودتان در ابتدای کار به کار تکمیل است؟

برای شورع کار با کارشناسان دوره های آموزشی و دیزاین دوره آموزشی برای کمپانی یا سازمان خود ضروری است تا منابع آموزشی خود را بررسی نمائید.

 

 

در این نوشتار تصمیم گرفته ایم ۷ راهنمایی عرضه دهیم تا بر آن اساس قادر باشید دارایی های حال حاضر خود را ارزیابی کنید، قبل از آن که برون سپاری آموزش الکترونیک خود را شروع کنید! اگر قادر باشید منابع آنلاین خود را تجمیع کنید بی تردید مزایای متعددی برای شما در جستجوی خواهد داشت. این کار را قبل از آن که برون سپاری و تولید آموزش الکترونیک را شروع کنید، انجام دهید، مطمئن باشید اقتصادی تر خواهد بود!

نخستین و اصلی ترین مزیت این امر کاهش لحظه و هزینه ای است که در این راه متقبل خواهید شد. معمولا مردم بدون انجام ارزیابی های لازم طرح خود را شروع می کنند و این امر برای آنها هزینه بر خواهد بود. تجمیع و تجزیه و بررسی منابع باعث می شود تا ممکن است موارد فرضیه آلی برای دوره خود کشف کنید. تحت نام مثال در انتهای خواهید دید که مستنداتی در اختیار دارید که در طول مراحل کاری شما بسیار با ارزش خواهند بود، و یا امکان دارد یک فیلم آموزشی کوتاه داشته باشید که بطور کلی منطبق با یک بخش از دوره آنلاین شماست! پیشتر تا نکاتی را عنوان خواهم کرد که به وسیله آنها قادر باشید منابع خود را مورد بررسی قرار دهید قبل از آن که بخواهید آن را به کمپانی مربوطه تحویل دهید. 

 

۱. اهداف و مقاصد خود را با دقت واضح کنید. 

قبل از آن که به تجمیع و ارزیابی منابع حال حاضر خود هزینه کنیدباید بدانید که نتیجه مورد نظر دقیقا چیست؟ چرا قصد دارید آموزش خود را برون سپاری کنید؟ چه اهدافی داشته و به چه نحو قادر هستید به آنها دست یابید؟ دانستن این مسئله به شما این توانایی را خواهد داد تا منابع ارزشمند را از منابع فرعی جدا کنید. اگر شما بدانید در چه مسیری گام برداشته اید و به کجا می روید مطمئنا به نوع خروجی خود آگاهی داشته و راحت تر قادر اید منابع لازم را انتخاب کنید و در دست تولیدکنندگان LMS قرار دهید. به علاوه از طرف دیگر با علم به این مسئله قادر اید بهترین تولید کننده را نیز برگزینید. تحت نام مثال امکان دارد یکی از عرضه دهندگان آموزشی دقیقا در عرصه لازم شما تخصص داشته باشند و این در عرضه به هر میزان بهتر دوره شما موثر خواهد بود.

 

۲. ملاقات با فروشنده آموزش الکترونیک در ابتدا کار

وقتی که تولید کننده فرضیه آل خود را پیدا کردید عاقلانه ترین کار، ملاقات به هر میزان زودتر با آن تیم است. 

 

شما تحت نام یک برگزار کننده دوره آموزش آنلاین نشست ای ترتیب دهید تا در اسرع وقت با کمپانی منتخب خود وارد مذاکره شوید و آنها را از سوالاتی ممکن خود، اهداف و نتایج کار خود آگاه سازید. نخستین دیدار شما، لحظه مناسبی است تا دارایی ها و یادداشت های خود را با ابزار و منابع تولیدکنندگان مقایسه کنید تا بدانید طرح شما به لحاظ ابزاری تا چه میزان تامین است.

شما تحت نام یک برگزار کننده دوره آموزش آنلاین می بایست برنامه ریزی ترتیب دهید تا در اسرع وقت با مردم مورد نظر وارد مذاکره شده و آنها را از سوالاتی که دارید و اهداف و نتایج کار خود آگاه سازید. به علاوه از طرف دیگر نخستین دیدار شما، لحظه مناسبی است تا قادر باشید دارایی ها و یادداشت های خود را با ابزار و منابعی که تولیدکنندگان در دست دارند، مقایسه کنید تا بدانید طرح شما به لحاظ ابزاری تا چه میزان تامین است.

 

 

به طرز مثال امکان دارد دوره شما به ابزارهای نوشتاری ویژه ای نیاز داشته باشد که شما در فکر تهیه آن بوده اید با اینحال تیم فروشنده شما امکان در دست گذاردن آن ابزارها را با هزینه ای اقتصادی تر داشته باشد و یا امکان دارد فروشنده شما یک مجموعه محتوای تکمیل در دست داشته باشند که با دوره شما تطبیق دارد. با این وجود خوب است ابزار و منابع خود را با یکدیگر چک کنید. پیش نهاد ماست که حتی اگر از کمپانی تولید کننده خود شناخت دارید و در قبلی مشارکت بین شما و تیم مورد نظر بوده است باز هم به اجرا نشست تاکید داشته باشید چرا که امکان دارد در طول لحظه سپری شده منابع هر یک از شما تغییر کرده باشد و یا حتی مردم تازه با تخصص های تازه استخدام شده باشند.

 

منابع:

۷ Suggestions To Consider Your Present On-line Sources BEFORE eLearning OutsourcingCHRISTOPHER PAPPAS

www.elearningindustry.com

 

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی