آموزش دی وی دی |مجله آموزشی مقالات آموزشی, ترفندهای آموزشی

۹ نکته برای بهره برداری از راهنمای آنلاین در آموزش الکترونیک (three)

۹ نکته برای بهره برداری از راهنمای آنلاین در آموزش الکترونیک (three)

با اینکه که هر فرد حرفه ای در آموزش الکترونیک می بایست در جستجوی پیشرفت دانش و مهارت خود باشد و آن را به صورتی نوآورانه عرضه دهد با اینحال نباید مصرف کنندگان خود را نیز فراموش کند و با توجه به راهنماهایی گوناگون برای مخاطبان نقش غول چراغ جادو را بازی کرده و در شرایطی که به کمک احتیاج دارند از آنها بهره ببرند…

شیوه های فراوانی به منظور عرضه راهنمای آنلاین می باشد که عده ای از آن ها در قسمت قبل عرضه شد. بیاد داشته باشید که راهنما باید جذابیتی را بهمراه داشته باشد که بتواند حس آموزشی بودن را از مخاطبان دور کرده و در زمان آموزش از آن لذت ببرند.  مثلا استفاده تنها از متن، یکنواختی را در جستجوی داشته و دیگر رغبتی در یادگیرنده برای بهره برداری از آن باقی نمی ماند. به کار بردن تصاویرگرافیکی که می تواند شامل تصویر های موجود در شبکه جهانی وب یا Snap-Shot باشد، حس خستگی را از استفاده کننده به اندازه چند دقیقه دور خواهد نمود. 

 

یک شیوه زیرکانه برای ترکیب راهنمای آنلاین بهره برداری از راوی است، فردی بر روی صفحات صحبت می کند تا به یک راهنمایی موثرتر مبدل شود. معلومات یا نکات ارزشمند و یا مواردی که تحت عنوان Trick (فوت و فن) است را به عهده راوی راهنما بگذارید. راوی امکان دارد حقیقتی جالب در باب مسئله بیان کند یا راهی را عرضه دهد که مردم تکالیف خود را راحت تر کامل کنند.

کاری کنید که مخاطبان به سوی گروه های اجتماعی رفته و با بحث در باب مسئله مربوطه معلومات خود را گسترش دهند. اگر قصد دارید در کار خود از نمودارها استفاده کنید توجه داشته باشید که پیچیدگی در آن ها به چشم نخورد و برای هر قسمت مطالب مطرح شده مفید قرار داده شود. در این بخش نیز با ما همراه باشید تا نکات دیگر را برای شما علاقه مندان عنوان کنیم. 

 

 

 

 

 

• از یک راوی برای داشتن راهنمای مفید استفاده کنید.

رویکردی که می خواهیم از آن صحبت کنیم یک شیوه زیرکانه و جالب برای ترکیب راهنمای آنلاین است و می تواند به شما در دیزاین دوره آنلاین خود کمک کند. عده ای از دوره های آموزش آنلاین راوی دارند یا به عبارت دیگر فردی بر روی صفحات صحبت می کند تا به یک راهنمایی موثرتر مبدل شود. شما قادر اید معلومات یا نکات ارزشمند و یا مواردی که تحت عنوان Trick (فوت و فن) است را به عهده راوی راهنما بگذارید. تحت نام مثال امکان دارد راوی حقیقتی جالب در باب مسئله بیان کند یا راهی را عرضه دهد که مردم تکالیف خود را راحت تر کامل کنند و یا از شیوه های دارای اختلاف تر و تازه تر بهره ببرند. غیر از راوی قادر اید از دیالوگ بین دو شخص استفاده کنید و به بررسی دیدگاه های دارای اختلاف هزینه کنید. این شیوه باعث اکتیو شدن ذهن استفاده کننده شده و دلیل می شود تا فرد این مهلت را داشته باشد تا مهارتی که در حال یادگیری آن است را از جوانب و زوایای دارای اختلاف مشاهده کند. تمامی فرضیه ها به نحوی راهنمای آنلاین هستند که از هر یک می توان همراه با نوشته و متون استفاده کرد.

 

• به فراگیران توانایی انتخاب دهید.

به مردم حق انتخاب دهید. آیا آن ها می خواهند از راهنمای آنلاین بهره ببرند یا نه؟ عده ای از آن ها می خواهند فارغ از همه چیز در مسیر حرکت کنند بدون آن که کمکی از کسی دریافت کرده یا از نوشته ای بهره ببرند. به طرز مثال همان کادری با توانایی کلیک که در قسمت اول به آن اشاره کردیم امکان دارد شخص تمایلی به بهره برداری از آن نداشته باشد، اجباری برای آن کار از سمت ما نباشد. از این جهت شما قادر اید بهره برداری از راهنمای آنلاین را اختیاری کنید تا فرد احساس کند که هر وقتی که بخواهد توانایی بهره برداری از آن ها می باشد. این نکته را جدی بگیرید که به مردم این گزینه را بدهیم تا هر طور که علاقه دارند در دوره کمپانی کنند و هر سطح حمایتی که نیاز دارند، دریافت کنند.

 

 

کمک های انلاین امکان دارد به نظر ساده و مستقیم باشند با اینحال آن ها می توانند توانایی فراوانی به یادگیرنده بدهند تا درک عمیق تری از محتوا بیابند و احساس پشتیبانی دائمی از جانب شما را از دست ندهند. از این حیث راهنمای آنلاین می تواند یک مکمل بسیار فرضیه آل برای دیزاین دوره های آموزش آنلاین باشند مخصوصا اگر شما یک Deadline فشرده برای آموزش داشته باشید و شما مجبور باشید که دوره آنلاین خود را دقیقا در زمانی کوتاه خدمات رسانی کنید. تحت این شرایط این راهنما می تواند بینهایت سودمند واقع شود. راه دیگری که قادر اید به مخاطبان آنلاین خود توصیه دهید بهره برداری از جوامع یادگیری آنلاین است.

اکثر سیستم های مدیریت آموزشی با بهره برداری از تجزیه و بررسی داده ها، در جستجوی حرکت دادن یادگیرندگان در مسیر پیشرفت هستند و به مصرف کنندگان و حتی اساتید در طول راه اطلاع رسانی می کنند تا از طرف دیگر بوم نیفتند. وجود استحکام در پایه دوره آموزشی آنلاین ضروری و ضروری است با اینحال بیاد داشته باشید که وجود راهنمای آنلاین در طول دوره دلیل می شود تا مصرف کنندگان از کسب مهارت لازم خود دلسرد نشوند.

منابع:

۹ Suggestions To Use On-line Assist Callouts In eLearning ”CHRISTOPHER PAPPAS”

www. elearningindustry.com

Important Instruments To Assist You Begin Creating And Promoting On-line Programs

بخش آموزش الکترونیکی سایت آن رد، تهیه: سید خاموشی

تنظیم: زینب شاه مرادی